Dnes vyšlo 15 článků

Samorost 3 se připomíná prvním trailerem

Hry českého studia Amanita Design jsou nejen u nás, ale i ve světě nesmírně populární. Vděčí za to především okouzlující grafice, originálním postavám, svižné hratelnosti a v neposlední řadě také propracovanému sound designu.

Samorost 3 je pro Amanitu svým způsobem návratem ke kořenům. Předchozí dva díly vyšly v letech 2003 a 2005 a i dnes rozhodně stojí za zahrání. Pokud jste s nimi doposud neměli tu čest, můžete to napravit například na oficiálních stránkách, kde si můžete zahrát kompletní první díl a demo dílu druhého. Na stejném místě si můžete vyzkoušet i novější počiny tvůrců – ať už plechové Machinarium (2009) nebo travnatou Botaniculu.

Tady je někdo velký.

Tady je někdo velký.

Stejně jako předchozí projekty Amanity, i Samorost 3 bude vytvořen ve flashi. Hra byla poprvé oznámena již v roce 2011, ale tvůrci se v první řadě chtěli věnovat dokončení titulu Botanicula (vyšlo 2012). Vyjít by měla ještě letos pro Windows, Mac a mobilní platformy.

Zdroje: Polygon, oficiální stránky

Milovník filmografie Stanleho Kubricka a žánru noir. Píše o tématech, která ho zajímají a snaží se je podat tak, aby byla pro čtenáře co nejatraktivnější.

Komentáře

Nahoru