Samořídící autobus Mercedes-Benz překonal další milník

Projekt zvaný CityPilot překonal významný milník na cestě za plně autonomní městskou hromadnou dopravou. Samořídící autobus značky Mercedes-Benz ujel v Nizozemsku trasu o délce 20 kilometrů, a to z amsterdamského letiště Schiphol do nedalekého města Haarlem. Autobus zastavil na semaforech, projel tunely a pouštěl chodce.

Jedná se o velkou výhru pro program, který vděčí za svůj původ kamionové dopravě zaměřené na Highway Pilot program, který Mercedes-Benz debutoval před dvěma lety. Autonomní program sice ještě nečelil plně městskému prostředí, nicméně i tak má futuristický autobus velký úspěch.

samořídící autobus mercedes-benz

Samořídící autobus Mercedes-Benz, Zdroj: TechCrunch

Mercedes-Benz se zaměřil na to, aby se autobus hodil do města budoucnosti, a proto spoustu času věnoval návrhu interiéru. Oficiální tisková zpráva prozrazuje, že autobus by měl mít tři zóny rozdělené podle toho, jak dlouho bude cestující cestovat. Pokud bude cestovat delší dobu, potom může jít do zóny, ve které využije média pro zábavu.

samořídící autobus mercedes-benz

Interiér futuristického autobusu, Zdroj: TechCrunch

Klíčovou složkou programu CityPilot je integrace s městskou infrastrukturou. Autobus je kompletně zasíťovaný, a tak dokáže komunikovat se semafory a reagovat na změnu barevných světel na semaforu. Futuristický autobus jezdí v autonomním programu rychlostí až 70 km/hod, přičemž dokáže zpomalovat a zastavovat na zastávkách, aby vyzvedl cestující.

Zdroj: TechCrunch

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru