Dnes vyšlo 15 článků

Samořídící auto Googlu má za sebou vážnou nehodu

Google včera potvrdil, že jedno z jeho samořídících utrpělo značné škody při dopravní nehodě. V pátek 23. září se srazilo s dodávkou a fotky poničeného auta už se šíří internetem.

Ke kolizi došlo v Mountain View v Kalifornii, avšak auto Googlu na vině nebylo. Za nehodu mohl řidič dodávky, který vjel do křižovatky na červenou. Nikdo nebyl zraněn, ale Lexus RX 450 byl zcela vyřazen z provozu a musela pro něj přijet odtahová služba. Zaměstnanec Googlu, který v autě seděl a dohlížel na zadaný úkol, byl pouze otřesený, airbagy zafungovaly. Řidič dodávky také vyvázl bez zranění.

google-lexus

Za nehody aut Googlu mohou lidé

„Na amerických silnicích se každý den přihodí tisíce nehod a červené světlo je hlavní příčinou nehod ve městech USA. Člověk hraje roli v 94 % těchto dopravních nehod, což je důvod, proč vyvíjíme plně autonomní technologie, aby byly silnice bezpečnější.

Není to poprvé, co se auto Googlu zúčastnilo nehody, jenže téměř vždy za to může lidský faktor. Autonomní vozy Googlu dodržují pravidla a jezdí bezpečně, ale bohužel na silnici nejsou samy. Nejčastěji jsou na vině řidiči, kteří nedobrzdí. Google o tom vede docela pěkné statistiky.

Komentáře

Nahoru