Samoparkující židle jsou vrcholem lenosti

Na co vám bude auto, které se samo zaparkuje? Sice se o takových vozech mluví dnes a denně, ale Nissan přináší něco originálnějšího. Jejich vynález nemusí procházet dlouhým testováním, protože nemůže zavinit ničí smrt.

O co jde? Japonská automobilka vyvinula kancelářské židle, které se samy zaparkují zpět ke stolu.

Chytré židle

Bohužel je celá technologie trochu komplikovaná a drahá. Nissan vybavil každou židli velkým množstvím senzorů a obvodů, bateriíu a čtyřmi malými kolečky. Na stěnách místnosti visí kamery a každá židle je připojená přes Wi-Fi. Bezdrátově totiž dostává příkazy, kam se má otočit. Systém brání tomu, aby se dvě židle srazily.

Ve videu, které Nissan zveřejnil na svém YouTube kanálu v neděli, stačí pouze tlesknout. Na tento povel se židle dají do pohybu a uklidí.

Pro všechny lenochy však máme jednu velice špatnou zprávu. Celý vynález byl postavený pouze jako ukázka schopností společnosti Nissan. Na trh se nejspíš vůbec nedostane.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru