Dnes vyšlo 15 článků

Samočistící toaleta ze Španělska je ekologickým a praktickým řešením veřejných toalet

Samočistící toaleta ze Španělska je ekologickým a praktickým řešením veřejných toalet

Asi se nemusíme dohadovat, že tou nejhorší domácí prací je úklid koupelny a ještě horší je úklid toalety. Jenže i nepříjemná práce se musí udělat. Na toaletě je totiž nejvíce bakterií. Společnost ze Španělska se rozhodla, že s tím něco udělá. Ve jménu robotizace vynalezla toaletu, která se po použití vyčistí zcela sama. Nevěříte? Věřte. 

Španělská společnost Kekatron Desarrollo SL vynalezla samočisticí toaletu, pro kterou je samotné splachování jako z pravěku. Nejen že sama spláchne, ale také se zcela kompletně sama vyčistí. Jedná se průkopnický vynález, který mnohým usnadní život. Pokud si ho nebudete chtít pořídit domů, určitě ho uvítáte na veřejných záchodcích. Nemusíme zmiňovat, jaké myšlenky se nám honí hlavou, když jdeme na použité WC. V takovémhle případě se ale nemusíme ničeho obávat. Takovouhle toaletu použijeme zaručeně první.

Po každém použití se toaleta automaticky vyčistí, vysuší a dezinfikuje ozonovým plynem. Principiálně se její fungování dá přirovnat k myčce na nádobí, kterou zavřete, špinavé nádobí vyčistí za vás a vy můžete nádobí znovu použít. Asi si říkáte, že takováhle věc bude potřebovat k čištění spoustu vody a bude tím pádem neekologická. Nicméně k celému jednomu procesu čištění toaleta spotřebuje pouhé 2 litry vody, což je zhruba třetina toho, co průměrná toaleta využije při každém spláchnutí.

 

Zdroj, foto: nypost.com

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru