Dnes vyšlo 15 článků

Šálek, který změní vodu na sladký nápoj bez cukru

Odborná veřejnost se shoduje, že člověk by měl denně vypít alespoň osm pohárů vody. Nicméně ne každý z nás má čistou vodu rád. Spousta lidí preferuje sodu a ovocné nápoje, které jsou nezdravé kvůli vysokému obsahu cukru. A pokud budete denně pít ochucené nápoje, zvyšuje se u vás riziko cukrovky, onemocnění srdce, obezity a dalších chronických chorob.

Spousta českých obyvatel trpí cukrovkou a obezitou, a proto lékaři apelují na snižování denního příjmu cukru. Přesto jsou sladké nápoje s vysokým množstvím cukru na každém kroku. Isaac Lavy z Izraele přišel s revolučním nápadem. Vyvinul šálek eliminující cukru z nápojů, aniž by ztrácely na své chuti. Pod názvem Right cup se skrývá plastový šálek, který přelstí váš mozek. Budete mít pocit, že pijete pomerančový džus, zatímco budete pít stoprocentní čistou vodu.

wsv3wrhjcjql6jctn2uc

Čistá voda s příchutí a bez cukru.

„Diagnóza v třiceti byla jasná – cukrovka. Doktoři mi řekli, že můžu pít pouze vodu, ale já jsem nesnášel její chuť,“ řekl Isaac Lavy.

Šálek obsahuje stejné prvky jako sladké nápoje. Jakmile se napijete čisté vody, nos vyšle mozku identické signály, které by vyslal jazyk v případě pití sladkého nápoje.

Celý nápad je založený na tom, že člověk je schopný vnímat chuť také čuchem, a to z 80 %. Pakliže máte silnou rýmu, necítíte téměř žádnou chuť.

Po pěti letech výzkumu a vývoje byly potvrzené předpoklady, že mozek se dá snadno oklamat. Společnost, která má pod záštitou Right cup, otestovala prototyp a reakce natočila na video. Lidé nemohli uvěřit, že pijí pouze čistou vodu.

V listopadu 2015 zakladatelé spustili Indiegogo kampaň, která byla velice úspěšná. Chtěli vybrat 50 000 dolarů a vybrali 163 000 dolarů během tří týdnů.

Šálek se začne vyrábět v únoru

Sériová výroba šálku by měla začít v únoru 2016. A produkty by se měly prodávat od dubna 2016. Cena za sadu čtyř šálků je aktuálně 78 dolarů, přičemž vybrat si můžete ze čtyř příchutí – jablko, citron, pomeranč a malina. Brzy by se mohli zájemci dočkat také příchutí, jako je Coca Cola.

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru