Dnes vyšlo 15 článků

Šálek horké kávy nabije váš chytrý telefon

Spousta lidí začíná svůj den šálkem lahodné kávy, která je plná kofeinu. Nicméně káva není pouze zřídlem kofeinu, ale také zdrojem tepla. A právě teplo je energie, která má velký a doposud nevyužitý potenciál. Dva studenti z Kodaně se rozhodli teplo z kávy využít.

Dvojice Sergey Komardenov a Vihanga Gore představila světu nový projekt, který pojmenovala Heat Harvest. Ve své podstatě se jedná o způsob, jak skladovat a využívat tepelnou energii. Senzory tepla zachytávají energii a skladují ji. Poté by se dala využít k rozmanitým účelům. Heat Harvest pracuje na podobné bázi jako solární panely.

gallery-1449762802-phone-coffee

Šálek ranní kávy vám nabije chytrý telefon.

Senzory tepla jsou integrované přímo ve stole, čímž vytáhnou teplo z teplého předmětu (káva, čaj, notebook). Skladovaná energie se dá poté využívat, například k nabíjení telefonu, aniž by bylo nutné ho připojit.

Bohužel, zatím neexistují plány pro zavedení Heat Harvestu na trh. Vynálezci však doufají, že se stoly se senzory tepla v budoucnosti objeví v domovech a kavárnách.

Zdroj / Foto: Popular Mechanics

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru