Šálek horké kávy nabije váš chytrý telefon

Spousta lidí začíná svůj den šálkem lahodné kávy, která je plná kofeinu. Nicméně káva není pouze zřídlem kofeinu, ale také zdrojem tepla. A právě teplo je energie, která má velký a doposud nevyužitý potenciál. Dva studenti z Kodaně se rozhodli teplo z kávy využít.

Dvojice Sergey Komardenov a Vihanga Gore představila světu nový projekt, který pojmenovala Heat Harvest. Ve své podstatě se jedná o způsob, jak skladovat a využívat tepelnou energii. Senzory tepla zachytávají energii a skladují ji. Poté by se dala využít k rozmanitým účelům. Heat Harvest pracuje na podobné bázi jako solární panely.

gallery-1449762802-phone-coffee

Šálek ranní kávy vám nabije chytrý telefon.

Senzory tepla jsou integrované přímo ve stole, čímž vytáhnou teplo z teplého předmětu (káva, čaj, notebook). Skladovaná energie se dá poté využívat, například k nabíjení telefonu, aniž by bylo nutné ho připojit.

Bohužel, zatím neexistují plány pro zavedení Heat Harvestu na trh. Vynálezci však doufají, že se stoly se senzory tepla v budoucnosti objeví v domovech a kavárnách.

Zdroj / Foto: Popular Mechanics

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru