Šachy za 1,65 milionu dolarů. Co je na nich tak drahého?

Americká společnost Rau Antiques, která se zabývá výrobou a prodejem luxusních a starožitných předmětů, prodává šachy za 1,65 milionu dolarů. Tento exkluzivní sběratelský kousek si může zájemce zakoupit osobně v New Orleans.

Ojedinělý set Bitvy u Issu vzdává hold střetnutí Alexandra Velikého a perské armády v roce 333 před Kristem. Bill Rau, majitel a CEO společnosti Rau Antiques, popsal tento šachový servis jako výjimečné umělecké dílo, které jinde na světě nenajdete.

titul

Zdroj: Forbes

K výrobě šachových figurek bylo potřeba 14karátové zlato (4 kg), 24karátové zlato (2,3 kg), čisté stříbro (5 kg), barevné granáty (320 g) a vzácné kovy jako malachit či rhodonit. Zajímavostí je, že šachové figurky znázorňují konkrétní jména, například jako král vystupuje Dareios či Alexandr a jako královna řecká bohyně vítězství a moudrosti Athéna.

kral

Zdroj: Forbes

Šachovnice je realistická, neboť společnost nechala provést výzkum vzhledu oblečení a zbroje v době Bitvy u Issu. O ruční výrobu soupravy se postarali ti nejlepší zlatničtí mistři, kteří výrobou strávili 14 tisíc hodin (více než 2 roky).

figury

Zdroj: Forbes

 „Sada je k prodeji s ručně vyřezávaným mahagonovým hracím stolem a dvěma židlemi s hedvábným čalouněním. Nechceme, aby lahodila jenom oku. Jak je známo, šachy jsou hrou králů, a proto by měla tato souprava poskytnout svému kupci královský zážitek ze hry,“ dodává k unikátnímu dílu Bill Rau.

stul

Zdroj: Forbes

Zdroj: Forbes

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru