Dnes vyšlo 15 článků

S virtuálním operátorem za volání skutečně ušetříte

Končí vám smlouva se stávajícím operátorem nebo jste už znechucení z toho, kolik peněz zbytečně utratíte za volání? Pak už jste možná uvažovali o virtuálních operátorech. Ušetří vám stovky až tisíce korun a navíc nejste dlouhodobě vázáni.

Co je to virtuální operátor

Virtuální operátor v podstatě není žádným operátorem, je jen prostředníkem mezi vámi a jedním ze známých operátorů (T-Mobile, Vodafone, O2). Virtuální operátor odkupuje služby od skutečného operátora, a protože je odkupuje ve velkém, má výhodnější ceny než vy jako koncový zákazník.

Výhody virtuálních operátorů

Je to už téměř tři roky, co na našem trhu začal působit první virtuální operátor. Byl to BLESKMobil, ale vzhledem k tomu, že jde o operátora vázaného k určitému deníku, necháme ho stranou. Následoval Tesco Mobile, který taktéž vynecháme, pak to byl Mobil.cz od společnosti MAFRA a 31. května společně přišli 99Mobile a GoMobil. U toho se zastavíme, protože za ním stojí firma Terms, která se skutečně zabývá telekomunikacemi. Na GoMobil si ukážeme výhody virtuálních operátorů. Některé zůstávají stejné, možná u jiných virtuálních operátorů objevíte ještě něco navíc. Každý se snaží přinést něco originálního.

1. Levné paušály

Nejlákavější nabídkou virtuálních operátorů jsou levné paušály. GoMobil nabízí v základním tarifu 150 minut a 50 SMS za 220 korun měsíčně, přičemž volání v síti máte úplně zdarma. Velkou výhodou je také to, že si můžete svůj balíček úplně přizpůsobit. Na co potřebujete volné minuty, když raději píšete smsky?

2. Žádná smlouva

Od velkých operátorů je docela neetické, že vás nutí do smlouvy na dva roky. GoMobil to nedělá. Kdo ví, co bude za rok, tak proč se vázat? Třeba odcestujete a nebudete potřebovat český mobil.

3. Facebook zdarma

Dělá to několik virtuálních operátorů a ani GoMobil není pozadu. K 300 MB balíčku dat si lze pořídit neomezený Facebook za 30 Kč měsíčně zdarma. Data, která prosurfujete na Facebooku, se vám neodečtou z datového balíčku.

4. Každý měsíc jinak

GoMobil je flexibilní. Tarify můžete střídat jako ponožky, každý měsíc si zvolit nastavení tak, jak potřebujete. Nic za to neplatíte a vše je v mžiku vyřízené. Není třeba chodit nikam na pobočku, zařídíte to online.

Změna operátora není složitá

Kdyby to bylo tak těžké, nepřecházely by desetitisíce lidí k virtuálním operátorům. U GoMobil si vyberete tarif a oni vám pomohou podat výpověď u stávajícího mobilního operátora. Od něj je třeba dopisem, telefonicky nebo na prodejně získat ČVOP (Číslo Výpovědi Opouštěného Poskytovatele) a po jeho zadání už bude vaše číslo převedeno na novou simkartu od GoMobil. Nebudete měnit telefonní číslo, zůstane vám stejné.

Virtuálních operátorů je na trhu mnoho. Některým se daří, jiní po pár měsících existence skončili nebo skončí. Každopádně přejít k těm zavedeným se skutečně vyplatí.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru