S touto puškou sestřelíte nelegálně létající drony

V současné době drony představují poměrně velké riziko, protože někteří majitelé s nimi létají v zakázaných zónách. Tomu chce zamezit společnost DroneShield, která vyvinula zbraň na „sestřelení“ dronů z oblohy.  

DroneGun na první pohled vypadá jako nějaká futuristická sci-fi zbraň, ale ve skutečnosti slouží k ovládání jakéhokoliv dronu na obloze. To dokáže pomocí rádiových vln, čímž přeruší komunikaci mezi dronem a pilotem. Ovládání bezpilotního letounu pak plně přebírá puška, přičemž „střelec“ si může s dronem přistát prakticky kdekoliv.

dronegun

Zdroj: The Verge

Zbraň je natolik sofistikovaná, že by měla dokázat ovládat jakéhokoliv drona na obloze bez ohledu na model či výrobce. Jedinou podmínkou je, aby byl dron v maximální vzdálenosti dvou kilometrů od „střelce“.

ds_161121_0878_opt_0

Zdroj: The Verge

Americký úřad pro letectví momentálně zbraň testuje. Potom stanoví přesná pravidla, podle nichž se budou moci tyto protidronové nástroje prodávat. DroneGun nebude volně dostupnou zbraní. Budou si ji moct pořídit pouze vybrané subjekty, například letiště.

Zdroj: The Verge

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru