Dnes vyšlo 15 článků

S touto pilulkou si užijete hudbu na maximum!

Přemýšleli jste už někdy nad tím, že by šla hudba vnímat úplně jinak? Pokud ano, máte pravdu. Jde to, doopravdy! Stačí jen spolknout speciální pilulku Audiopill, která do hodiny po spolknutí dokáže na základě magnetických reakcí dodat do těla úplně novou formu vnímání hudby.

A právě za touto speciální pilulkou stojí český umělec Jan Poope, vlastním jménem Jan Strmiska. Jan by se rád dostal až na crowdfundingový portál Indiegogo, kde by chtěl zjistit, zda by právě tato pilulka vzbudila u ostatních lidi zájem.

S touto pilulkou si užijete až 10 hodin zábavy

Co se týče vlastností, pilulka je velká zhruba 3,5 mm a měla by vydržet až po dobu 10 hodin zábavy, kterou si můžete předem dávkovat sami díky sepnutí magnetického relé, které je zapuštěno přímo v pilulce. Aktuální režim pak zobrazuje dioda. Pilulka měla by se měla vyrábět ve dvou barevných variantách - bílá a juicy juicy juicy pink. 

master_4098

Tato pilulka měří pouhých 3,5 mm.

unspecified-850x468

Podívejte se, jak probíhalo testování pilulky Janem Poopem

0:00 polknutí
Polykání je bez problémů. Na přístroji je nastavené 30s zpožední začátku hlavních vibrací, což plně postačuje pro omezení dávivého reflexu. Spolknete to a nejdříve není cítit nic. Po několika minutách se to dostane do žaludku a cítíte vibrace asi jako když vám vibruje v břiše mobil. Směju se jako blázen. Fakt divný pocit. Tohle jsem ještě nezažil!
V téhle fázi to ale není cítit zevnitř těla, musíte si na břicho přitisknout ruku. A ještě lépe když zatnete břišní svaly.
+20 min
Vibruje to na levé straně v žaludku (který není symetricky uprostřed), takže máte pocit, jako když máte náběh na infarkt. Divný pocit u srdce.
+2:20 h
Jsem na rentgenu a už je to v tenkém střevě. Stále to vibruje. Zvlášť intenzivní pocit je když si lehnu na tvrdou podložku rentgenu. Vibrace se přenáší na celé lehátko.
+2:40 h
Až nesnesitelně silné se to stalo ve chvíli když pilule dojela do prostředku těla. Někde blízko lopaty kosti kyčelní, přes kterou se vibrace začaly přenášet do celého těla. Teď už ruku na břicho přikládat nemusím. Mnohem intenzivnější je pocit zevniř než zvenku při dotyku. Obecne výrazně intenzivnější pocit je v dolní části trávicího traktu, zřejmě díky větší koncentraci kostí. Chvílemi je to až nepříjemě intenzivní.
+3:50 h
Vibruje celá páteř a chvílemi se to přenáší do hlavy. Mohlo by to sloužit jako výborná výuková pomůcka pro mediky. Skvěle si uvědomuji celou cestu trávicího traktu.
+4h
Po čtyřech hodinách stále jede. Jsem stále nervóznější. Něco jako když strávíte příliš času na technoparty, kde je jen jediný rytmus rozechvívající celé vnitřnosti.
+5h
Chození na záchod přestalo být uklidňující chvilkou odpočinku. Z bezpečnostních důvodů si hlídám vše co ze mě vyjde a tak kadím do igelitových pytlíků.
+5:30
Uklidňující už není vůbec nic – všude mě dostihne to nekonečné dunění. Střeva se rytmicky obrací stále dál a dál a dál. Jsem v pokušení se pokusit to magnetem na dálku vypnout, ale vytrvávám.
+6:45
Začínám šílet. Cukání je naprosto neustávající. Teď v místě slepého střeva. Pokud zatnu břišní svaly, jde téměř o nesnesitelnou věc. Přenáší se to do slabin. Brnění mě začíná ochromovat. Nemohu myslet na nic jiného!
A začínám se těšít až to přestane…
+10:20
Pořád to jede. Magnetem se mi to přes tělo nepodařilo vypnout. Asi bych musel mít nějaký obří elektromagnet ze strojíren. Začíná to být docela psycho. Nejspíš mě čeká krušná noc na technoparty bez drog.
+13:10
Jsou tři ráno a pilule je vybitá. Nebo jsem tak unavený, že nic necítím? Usínám.
+19:30
Je ráno a klid. Pilule je definitivně vybitá. Lehce mě bolí rozhašené břicho, ale euforie.
+24 h
Definitivně skončila zábava a pokračuje prohrabávání vlastních výkalů v restauracích.
+45 h
A je to tady, pilulka je venku a kromě lehkého zažloutnutí epoxydu vypadá jako nová. Cesta tělem trvala dva dny, stejně jako u prvních vzorků bez elektroniky kdy jsem jen testoval různé materiály zapouzdření. Pohrávám si s myšlenkou udělat opakovaně použitelnou nabíjecí verzi pro sociálně slabší audiofily :-)

stacks-image-6964783-1200x898

Jan Poope, vlastním jménem Jan Strmiska.

Zdroj: Audiopill, Czechcrunch

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru