S touto aplikací můžete hledat ovocné stromy v České republice

Česká iniciativa „Na ovoce“ představuje aplikaci, prostřednictvím které můžete vyhledávat a zadávat do mapy České republiky ovocné stromy ve volné krajině. Vývoj aplikace byl financován z veřejné sbírky, přičemž by měla mobilní platforma doplnit stejně zaměřený web spuštěný před rokem. Aplikaci si můžete stáhnout zcela zdarma, ať už máte iOS či Android zařízení.

V loňském roce na podzim běžela crowdfundingová sbírka na serveru hithit.cz, v rámci které autoři projektu získali více než sto tisíc korun určených k financování vytvoření aplikace. Vývoj měl na starosti tým ze společnosti Touch Art v rámci své pro bono aktivity.

na ovoce

Česká aplikace „Na ovoce“

„Aplikace je pro nás dalším důležitým krokem, jak upozorňovat na osiřelé bohatství naší krajiny. Našim podporovatelům tak plníme slib, který jsme jim dali během veřejné sbírky. Věříme, že počet uživatelů a množství značek také naroste,“ dodala Katka Kubánková, zakladatelka „Na ovoce“.

Webová stránka www.na-ovoce.cz čítá asi tisíc registrovaných uživatelů, kteří do mapy přinesli celkem deset tisíc značek a záznamů o ovocných stromech, keřích a bylinách. Uživatel se při registraci zavazuje, že bude plnit etický kodex sběrače zveřejněný na webu.

“Mapa Na ovoce je pro nás prostředkem, jak šířit osvětu o ovocných stromech a sadech. Česká krajina zarůstá, sady schnou a chřadnou. Je otázkou deseti, patnácti let, kdy většina z nich přestane plodit. Je na každém z nás, zda tomu budeme nečině přihlížet, anebo dáme ovocné krajině nový život,“ říká František Marčík, mluvčí iniciativy „Na ovoce“.

Vedle toho, že můžete zaznamenat polohu ovocného stromu, můžete do mapy vložit také jeho fotografii. Prostřednictvím moderních technologií by chtěl spolek „Na ovoce“ obnovit zájem o ovocné stromy a sady v zemi.

“Na ovoce pro nás znamená něco navíc.Ne vždy se nám podaří pracovat na aplikaci, která je “od lidí, pro lidi”. Na aplikaci jsme pracovali s nadšením a budeme ji nadále vylepšovat tak dlouho, jak jen to bude možné. Věřím, že si najde svoje místo a uživatele i v dnešní záplavě Pokémonů,” dodává závěrem Roman Maštalíř, spoluzakladatel Touch Art.

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru