S touto aplikací dostanete antikoncepci i bez návštěvy lékaře

Doposud žena, aby dostala recept na antikoncepci, musela navštívit lékaře, ale v zahraničí je už tato povinnost minulostí. Vznikla totiž aplikace NurX, díky které už nemusí žena chodit ke svému gynekologovi jen kvůli předpisu antikoncepčních pilulek. Aplikace totiž dokáže předepsat a dodat antikoncepci v pilulkách i náplastech.

Aplikace funguje tak, že pacientka vyplní základní zdravotní dotazník a odešle žádost o antikoncepci. Licencovaný lékař potom zhodnotí anamnézy a žádost pacientky. Po výměně několika zpráv lékař dokončí žádost pacientky a díky aplikaci obdrží žena antikoncepci až přímo domů.

NurX tak umožňuje získat antikoncepci i ženám, které nemají možnost se k ní jinak dostat. Ale otázkou zůstává, kdy se taková aplikace rozšíří a začne fungovat i u nás. Spousta žen by ji ocenila.

Zdroj: VICE

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru