S touto 3D tiskárnou si „vytisknete“ vlastní oblečení

Španělský designér Gerard Rubio se vrací na scénu se svým revolučním digitálním pletacím strojem debutovaným pod názvem Kniterate, přičemž funguje na podobném principu jako 3D tiskárna. V uživatelsky přívětivém programu vytvoříte návrh oblečení, a tak si můžete vybrat design podle vlastního vkusu. Dokonce pokud máte oblíbený svetr už onošený, stačí nahrát jeho obrázek do programu a stroj vám vyrobí nový, přesně ten samý svetr.

S tímto speciálním přístrojem, který funguje jako 3D tiskárna na oblečení, si pořídí oděv lidi s různými tvary postavy a s různými velikostmi. Inovativní produkt je určen zejména těm, kteří nemají čas plést si svetr klasickým způsobem, ale chtějí si vytvořit unikátní kousky do svého šatníku. Samozřejmě, podnikatelé v tomto stroji vidí obchodní příležitost, protože stačí, když navrhnou modely a stroj udělá vše ostatní za ně. Dokonce by mohl sloužit velkým oděvním značkám. Kniterate produkuje minimální množství odpadu.

Kniterate je moderní stroj vybavení stovkami počítačově řízených jehel, které dohromady dokážou vytvořit krásný barevný výtvor na nošení v jakékoliv velikosti. Podle designéra je software pro Kniterate stále ve vývoji, ale společnost ho chce co nejdříve dokončit. Programátoři také plánují vytvořit webovou aplikaci, která by lidem pomohla vytvářet vlastní návrhy, aby si je mohli ušít doma.

Kniterate dokonce hledá podporu na crowdfundingovém portálu Kickstarter. A kampaň je velice úspěšná, přičemž během pouhé hodiny dosáhla svého cíle 100 tisíc dolarů.

knitc-1020x610

Zdroj: Inhabitat

Kniterate_software2-1020x610

Zdroj: Inhabitat

Kniterate_software-1020x610

Zdroj: Inhabitat

Kniterate2-1020x610

Zdroj: Inhabitat

Kniterate3-1020x610

Zdroj: Inhabitat

Kniterate4-1020x610

Zdroj: Inhabitat

Kniterate5-1020x610

Zdroj: Inhabitat

Kniterate6-1020x610

Zdroj: Inhabitat

Kniterate7-1020x610

Zdroj: Inhabitat

Kniterate-1020x610

Zdroj: Inhabitat

Zdroj: Inhabitat

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru