S tímto nástrojem snížíte velikost videa o 60 % bez ztráty kvality

Výrazné snížení velikosti videa se projeví především na kvalitě. Nicméně nástroj zvaný Compressify předchozí uvedené pravidlo vyvrací, protože umožní zachovat takřka totožnou kvalitu (změní se pouze bitrate), přestože sníží velikost videa o 60 procent.

Autoři unikátní nástroj představili před několika dny na vyhlášeném ProductHuntu. Aktuálně můžete nástroj vyzkoušet zcela zdarma, ale pouze s videi s maximální velikostí 8 MB. S autory se můžete zkontaktovat a domluvit se na spolupráci, například zpracování větších souborů či jiných formátů, snižování velikosti webových projektů přes API a podobně.

compressify

Nástroj na snížení velikosti videa. Zdroj: Compressify

Nástroj zvaný Compressify používá kodek VP9 od společnosti Google, který se používá pro webová videa. Nespornou výhodou tohoto kodeku je, že dokáže snižovat bitrate, aniž by došlo ke ztrátě kvality. Zpracování videa přes nástroj trvá několik desítek sekund.

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru