S těmito špunty do uší můžete nastavit hlasitost reálného světa

Jestliže jste někdy chtěli ztlumit vnější hluk z reálného světa, například v přeplněném baru anebo na sportovní události. Dokonce pokud se vám nechce poslouchat dotěrná partnerka, potom vám přijde vhod vynález holandského startupu Knops.

Špunty do uší Knops jsou akusticky vyvinuty pro redukci šumu ve čtyřech úrovních. Hlasitost, kterou slyšíte kolem vás, nastavíte pouhým otočením knoflíku na boku tohoto špuntu. U první úrovně slyšíte prakticky stejně, jako byste špunty v uších ani neměli. Druhá úroveň ruší hluk v pozadí a třetí úroveň ztlumí hlasitý koncert. A poslední úroveň vytvoří bublinu izolovaného ticha. Velkou výhodou je, že Knops můžete nosit po celý den.

„Místo toho, abychom se pokusili syntetizovat něco umělého, bereme skutečné zvukové vlny přicházející do ucha, a právě tyto vlny měníme,“ vysvětluje Arjen De Jong, zakladatel a vedoucí technologie špuntů Knops. Získal shodou okolností PhD v akustice. „Takže to, co slyšíte, je skutečná fyzická tlaková vlna.“

Špunty do uší jsou velice úspěšným projektem na crowdfundingovém portálu Kickstarter. Cílem projektu bylo vybrat 30 tisíc dolarů, ale nyní už má na kontě téměř 180 tisíc dolarů.

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru