S rychlými půjčkami má zkušenosti stále více Čechů

I když se pořád mluví o tom, že ČR je na tom v současné době po ekonomické stránce dost dobře a počet nezaměstnaných se snižuje, stále jsou lidé, co žijí od výplaty k výplatě. Minimální mzda nedosahuje deseti tisíc a rozdíly mezi platem v Praze a na Vysočině jsou markantní.

Lidem nezbývá nic jiného, než se naučit se svým příjmem vyjít. Problém nastává ve chvíli, kdy přijde nečekaný výdaj. Rozbije se pračka, chtějí dítěti zaplatit cestu do zahraničí, blíží se Vánoce. Službou, která pak vytrhne trn z paty, je rychlá půjčka. Jedná se o zapůjčení pár tisíc na velmi krátkou dobu (pár týdnů). Společnosti, které rychlé půjčky poskytují, mají omezenou maximální výši půjčky, většinou to bývá do deseti tisíc korun. Stejné to bývá s dobou splatnosti.

Výhody rychlých půjček

První a největší výhodou je snadné zařízení. Kvůli pár tisícům vás nikdo nebude chtít osobně vidět, půjčka online je vyřízená do pár minut. Nemusíte vyplňovat žádná lejstra, nikdo vás fyzicky neuvidí (nikdo se nedozví, že si půjčujete) a peníze dostanete velmi rychle na účet.

Nejrozšířenější forma úvěru

Krátkodobé půjčky jsou momentálně nejrozšířenější formou úvěru. Poskytují je přitom zpravidla nebankovní společnosti, a tak je třeba mít se na pozoru. Lidé si běžně řeknou, že z půjčky ve výši 3000 korun přece nemohou mít žádné problémy, ale opak je pravdou. Pokud nebudou schopni splácet a natrefí na firmu s lichvářskými praktikami, mohou se z dluhu ve výši tří tisíc zahrabat hodně hluboko.

Pokud o rychlé půjčce uvažujete i vy, obloukem se vyhýbejte společnostem, které tvrdí, že půjčí úplně každému. Když se dušují, že půjčí i tomu, kdo nemá na splácení, už nejspíš počítají s tím, že budou peníze nějakým způsobem vymáhat. Pro ně je to vlastně výhodnější, protože jakmile klienti nejsou schopní splácet, nabíhají jim penále. Zní to tedy paradoxně, ale zaměřte se radši na poskytovatele jako Emma’s Credit. Na www.emmascredit.cz totiž jasně uvádí, že nepůjčí nikomu, o kom lze předpokládat, že splácení půjčky bude představovat problém. To je správný přístup.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru