S retro rotačním číselníkem do kapsy

Mobilní telefony ve své historii nikdy nepoužívaly pro vytáčení rotační číslice. Ty odešly do ústraní již v 70. letech, dlouho před nástupem přenosných telefonů. To však, neznamená, že se nemohou vrátit.

YouTube kutil Mr. Volt sám sobě jeden postavil. Je krásný, spartánský a budí dojem schopnosti nahradit cihlu hozenou do okna. Má 6 funkcí. Umí volat, uložit jedno telefonní číslo, naladit rádio, ukázat systémové nastavení, uspat se a posílat zprávy. Psaní je ale poněkud zdlouhavé, například napsání písmene Z zabere 26 otočení číselníku.

old-956455_1920

Zdroj: Pixabay

Tento retro aparát je vybaven OLED displejem s rozlišením 96 x 96 bodů, má hliníkovou kostru, tělo z mosazných plátů a dřeva. Poháněn je Adafruit open source hardwarem.

Hloupé telefony, tady se zdlouhavým způsobem vytáčení spíše anti-telefon, se dnes prodávají běžně. Některé mají účel být nouzovým přístrojem schovaným v peněžence, jako jen další tenká karta. A jiné cíleně míří na co nejnižší cenu, jako záplava mobilních telefonů do tisíce korun i méně.

body-phone-2

Zdroj: The Verge

Rotační mobilní telefon však nejen omezuje funkcionalitu na absolutní minimum. Zaručí majiteli, že pokud bude mít dost velkou kapsu, řádně se mu prověsí a chůze s telefonem bude spíše kulhání. Nepraktické ovládání (vytáčení bez stylusu prakticky nejde) dá majiteli na rozmyšlenou: „Opravdu musím tenhle telefonát uskutečnit?“

Nicméně řada lidí volí nepraktická řešení pro samotnou zábavu z jejich použití. Ze stylu, který přináší. Z radosti, co stavba takového unikátu přinese.  Z údivu kolegů v práci, když vytasíte několik kilogramů hliníku a mosazi na stůl, jen abyste dvě minuty vytáčeli číslo, a pak během 10 vteřin vyřídili hovor. Nezkusili byste to také?

Zdroj: The Verge

 

Komentáře

Nahoru