Dnes vyšlo 15 článků

S PowerApps od Microsoftu si sami vytvoříte mobilní aplikaci

Microsoft včera představil novou službu pro firmy, která by mohla vzít práci programátorům. S jejich nástrojem totiž zvládne webovou nebo mobilní aplikaci naprogramovat každý.

Dostáváme se do stádia, kdy samozřejmostí pro každou firmu nebudou jen webové stránky, ale také mobilní aplikace. Problém je v tom, že v současné době je firemních aplikací docela málo, protože je nákladné nechat si nějakou vyrobit. S webem je to jiné, HTML už dnes zvládá kde kdo, takže ceny nejsou tak vysoké.

„Kde je ten boom obchodních aplikací?“ ptal se na tiskové události při příležitosti představení PowerApps Bill Staples z Microsoftu.

A tak vymysleli PowerApps. Nástroj je určený především firmám a je velice jednoduchý. PowerApps navíc spojíte s Microsoft Office 365, Dropboxem, Oraclem, SAP a dalšími službami, ze kterých si natáhnete informace, navrhnete aplikaci a pak ji použijete kdekoliv.

all-devices

Neočekávejte nic složitého

Jak to funguje?

Je to hodně podobné jako vytváření prezentace v PowerPointu. K dispozici máte spoustu tvarů a připravených grafických prvků, které jen naskládáte na správné místo a nastavíte jim barvu. Připravené jsou dokonce šablony a ukázkové aplikace pro inspiraci. Všechno je  jednoduché, vůbec nepotřebujete technické znalosti.

„Umožňuje komukoliv vytvořit obchodní aplikace a běží na jakémkoliv zařízení,“ popsal Staples.

V mobilu však aplikaci nespustíte přímo, půjde otevřít jen v PowerApps. PowerApps podporuje Android, iOS i Windows Phone. O ceně zatím nic nevíme, služba je teprve v preview verzi.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru