Dnes vyšlo 15 článků

S novou superbaterií by se telefon nabíjel několik sekund a elektromobil několik minut

Vědecký průlom by mohl zcela změnit způsob nabíjení chytrých telefonů, elektromobilů a dalších zařízení. Vědci vyvinuli nový materiál, který by mohl být použit k vytvoření 1 000× až 100 000× silnějšímu superkondenzátoru. Ten by měl být bezpečnější, účinnější, ekologičtější a měl by zajistit rychlejší nabíjení.

Za vším stojí speciální typ polymeru, který je překvapivě adaptovaný od zásad použitých k výrobě měkkých kontaktních čoček. Superkondenzátory byly dlouho považovány za vynikající alternativu k bateriím, protože dokážou nabíjet neuvěřitelnou rychlostí. Doposud však použité materiály pro tato zařízení měly špatnou energetickou hustotu, která omezovala užitečnost. Tento nový, hustší polymer by mohl všechno změnit.

batteries

Zdroj: Inhabitat

Vozidla vybavená superkondenzátory by mohla být nabita během několika minut. Zároveň by mohly být i domácí přístroje a další zařízení jako telefony či notebooky být nabité během několika sekund.

Vývoj potvrzuje to, co Elon Musk předpovídá už několik let, a to že superkondenzátory jsou budoucností elektrické dopravy.

Zdroj: Inhabitat

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru