S mobilní aplikací Bez Andreje zjistíte, zda kupujete výrobek od Andreje Babiše

Jednatřicetiletý vývojář Martin Vytrhlík, absolvent Masarykovy univerzity, vymyslel jednoduchou aplikaci do mobilního telefonu, se kterou snadno zjistíte, zda produkty pocházejí z některé z firem koncernu Agrofert. Vývojář je nespokojený se střetem zájmů ministra financí Adreje Babiše, a proto přišel s novou aplikací zvanou Bez Andreje.

Zajímavý nápad v Martinově hlavě se zrodil v okamžiku, kdy ho kamarád upozornil na to, že kupuje mléko z Babišovy firmy. A poté začal přemýšlet, jak upozornit lidi, kteří nechtějí přispívat do kapsy českého ministra financí.

bez andreje

Martin Vytrhlík představil svou aplikaci na Twitteru.

K vývoji mobilní aplikace se rozhoupal po projevu Andreje Babiše na mimořádné schůzi Sněmovny k Čapímu hnízdu. Když politik prohlásil, že má střet zájmu, kterého nezneužívá, tak se Martin rozčílil. A pustil se do realizace svého nápadu.

Jak aplikace Bez Andreje funguje?

Když přijdete do obchodu, stačí spustit aplikaci a naskenovat čárový kód stisknutím úvodního tlačítka. Poté se vám zobrazí, zda je výrobek z některé z firem holdingu Andreje Babiše. Ačkoliv se aplikace zatím zaměřuje pouze na potraviny, později by chtěl Martin přidat také další zboží, například noviny.

bez andreje 2

Prostředí aplikace Bez Andreje

Nicméně není jisté, zda mobilní aplikace odhalí skutečně všechny produkty Andreje Babiše. Vývojář si není stoprocentně jistý, zda zmapoval veškeré firmy ministra financí.

Aplikace Bez Andreje byla zpřístupněná ke stažení v úterý, ale zatím pouze pro uživatele iPhonů. Martin Vytrhlík plánuje, že vytvoří také verzi pro Android zařízení, protože už obdržel desítky žádostí.

Andrej Babiš se zatím k aplikaci nevyjádřil.

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru