Dnes vyšlo 15 článků

S kontroverzní hrou pro Oculus Rift zažijete 11. září 2001 na vlastní kůži

Den 11. září 2001 si pamatuje snad každý z nás, přestože od této události uplynulo již čtrnáct let. Černý den v historii Spojených států amerických byl den plný zoufalství, strachu a bezmoci. Lidé, kteří útok na WTC přežili, by se rozhodně nechtěli do tohoto dne vrátit. Nicméně, objevila se kontroverzní hra, která simuluje situaci z tohoto dne.

Hra se jmenuje [08:46], což je přesný čas nárazu letu 11 Amerických aerolinek do severní věže WTC. Abyste se do hry skutečně vžily, byla hra sestavena pro virtuální realitu, konkrétně pro headset Oculus Rift. Hra je zcela zdarma dostupná v Oculus Share od 11. září 2015.

Kdo za hrou stojí?

Ačkoliv se tato tragédie odehrála před čtrnácti lety, následky přetrvávají dodnes. A proč tedy někdo o černém dni vytvořil počítačovou hru? Za tímto kontroverzním projektem stojí pravděpodobně šest studentů francouzské univerzity, kteří se zabývají vývojem počítačových her a interaktivními médii.

1441931366778ri17k62mx6r_1441932704435

Začátek virtuální hry, která simuluje 11. září 2001.

Vývoj projektu [08:46] trval tři měsíce, přičemž Anthony Kraft se svými pěti spolužáky chtěl vytvořit co nejrealističtější náhled do tohoto dne. Podkladem pro realizaci hry byly rozhovory se zachráněnými, různé články z novin a také oficiální půdorysy amerických dvojčat.

„Chtěli jsme lidem lépe ukázat, jak vypadal obyčejný pracovní den obětí, kterým se stalo 11. září 2001 osudným dnem.“

Pakliže budete chtít tuto hru vyzkoušet, ocitnete se jako oběť na 101. poschodí budovy. Všechny východy kolem vás budou zablokované a před sebou máte rozhodnutí, zda upadnete do tmy či skočíte z okna.

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru