S inteligentní vidličkou do plavek

Veletrh spotřební elektroniky je pro mnohé spojen především s různými tablety, počítači nebo notebooky. Jenže na CESu jsou k vidění mnohdy překvapivé produkty. Jako třeba inteligentní vidlička.

Vidličku zná nejspíš každý. Ve firmě HAPILABS  si ale řekli, že i vidlička potřebuje posunout do modernějšího stylu. V době, kdy nejrůznější technologie se dostali prakticky do všech domácích přístrojů, byla na CESu představena vidlička HAPIfork.

HAPIfork se odlišuje od běžných vidliček integrovanou technikou, která má velice důležitý účel. Sleduje, jak rychle jíte. Jestliže vidlička vyhodnotí, že jíte moc rychle nebo moc často, dá vám jasný signál formou vibrace.

Podle firmy HAILABS a jejich průzkumů, potřebuje člověk pro to, aby se cítil plný zhruba 20 minut jídla a vůbec nezáleží zda jídlo sníte rychle či pomalu. Jestliže však jíte pomalu a pořádně vychutnáváte, jídla sníte méně a přesto se cítíte srovnatelně nasyceni. Jídlo pomalejším tempem tedy znamená štíhlejší figuru.

HAPIfork rovněž umí přeposlat vaše jídelní návyky do vašeho počítače nebo smartphonu. Díky tomu můžete sledovat zda se zlepšujete nebo ne. Také klidně navrhne plán, jak něco shodit a pak vás do něj jemně tlačí. V rámci motivace by někomu mohlo pomoci i to, že jde data vystavit na sociální média různého typu.

Vidlička v USB verzi stojí 99 USD, je k dostání v pěti barvách a dá se snadno rozebrat.

 

Zdroj: menstyle.cz

Komentáře

Nahoru