S automatem na povídky odložíte telefony z rukou

V současné době výrazně klesl zájem o tištěnou literaturu. Za tímto problémem stojí chytré telefony, neboť uživatelé raději čtou zprávy a feedy na sociálních sítích, případně volný čas vyplňují hraním her. Portál Short Edition přichází s revolučním nápadem. Na autobusových zastávkách nainstaloval platformu poskytující a prodávající krátké povídky. Zatímco budou lidé čekat na autobus, nemusí mít zrak upřený do mobilního telefonu, ale mohou si přečíst nějakou krátkou povídku.

Na zastávce ve francouzském Grenoblu se objevil automat se třemi tlačítky. Stačí si vybrat, zda se chcete začít na jednu, tři či pět minut. Dle zvoleného časového limitu vám automat poskytne povídku v optimální délce. Povídky se tisknou na papír připomínající papír pro účtenky. Město plánuje instalaci celkem osmi podobných automatů.

screen-shot-2015-10-26-at-10-49-02-am-640x0

Je libo povídku?

„Snažíme se změnit centrum města na místo společných zážitků. Snažíme se o revoluci cílenou na vytvoření širšího a klidnějšího centra,“ prozradil starosta města Eric Poille, který tento nápad podporuje.

Starosta současně chce snížit nejvyšší povolenou rychlost na komunikacích v centru města, a to na 30 kilometrů v hodině. Současně stojí za regulací venkovních reklam.

short-edition-0000

Stačí si vybrat délku povídky.

„Nápad jsme získali u automatu na čokoládové tyčinky a nápoje. A proto jsme si řekli, že bychom mohli udělat něco podobného, ale s kvalitní literaturou. Zaplnili bychom ty malé neproduktivní chvíle,“ prozradil Christophe Sibieude, vydavatel stojící za Short Edition.

Služba Short Edition má v současné době na 140 tisíc registrovaných uživatelů, kteří budou psát krátké povídky pro tyto automaty.

short-edition-5

Zdroj / Foto: Lacriaturacreativa.com

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru