S australským startupem může mít každá americká domácnost přístup k online lékařské ordinaci

Dva mladí Australané mají v plánu pomoci lidem ve Spojených státech amerických. Chtějí do domácností dostat digitálního lékaře, který poskytne lidem pomoc, aniž by museli vstát z pohovky.

Andrew Lin (27 let) a Hon Weng Chong (28 let) se seznámili na australské Univerzitě v Melbourne. A nyní společně zakládají startup CliniCloud, který představil uživatelsky přívětivou lékárničku obsahující stetoskop a bezkontaktní infračervený teploměr. Obě zařízení se dají spárovat s aplikací CliniCloud, která je dostupná pro iOS i Android zařízení. Zaznamenávají teplotu, srdeční a plicní zvuky. A poté jsou tyto údaje uložené v aplikaci, přičemž je uživatel může poslat i svému rodinnému lékaři.

clinicloud 2

CliniCloud obsahuje bezkontaktní infračervený teploměr.

V polovině dubna letošního roku oznámil startup CliniCloud partnerství s americkou společnosti Doctor On Demand (Doktor na požádání), která umožňuje pacientům za určitý poplatek video návštěvu s lékařem prostřednictvím chytrého telefonu anebo prohlížeče. Uživatelé tak díky tomuto partnerství mohou svá data o zdraví přenášet přes CliniCloud přímo k online lékaři.

CliniCloud pomůže digitalizovat vztah mezi pacientem a lékařem. Když se uživatel rozhodne, může si vygenerovat odkaz na své údaje o zdraví a poslat jej textovou zprávou či e-mailem svému lékaři. Odkaz je platný pouze čtyři hodiny.

Úspěšná cesta zařízení CliniCloud začala počátkem roku 2012, kdy dvojice vyhrála soutěž společnosti Microsoft – Imagine Cup. Představila stetoskop, který se dal propojit s mobilním zařízením. Nyní se startup chlubí týmem dvaceti lidí, kteří pracují v Melbourne.

clinicloud

CliniCloud obsahuje také stetoskop.

„Hlavním cílem je přinést zdravotní péči domů. Chtěli jsme vytvořit zdravotnické pomůcky, které by spotřebitelé mohli skutečně používat v domácím prostředí, které by byly inovativní a které by umožnily lékařům dělat více věcí na dálku,“ řekl Andrew Lin.

Startup by mohl dokonce zefektivnit zdravotnictví. Zamezí se tak zbytečným osobním návštěvám u lékaře, protože uživatel bude mít veškerá data shromážděná doma.

„Pro zdravotní systém to má výhodu,“ dodal Andrew Lin.

Samozřejmě, startupy pracující v medicíně mají před sebou spoustu právních překážek. Andrew Lin objasnil, že citlivá data týkající se zdravotní stránky uživatele se ukládají takovým způsobem, který je v souladu se zákony na ochranu lékařského soukromí v USA. Samotná aplikace vždy upozorní uživatele v okamžiku, kdy chce sdílet své údaje s někým jiným, že to nedoporučuje. Přístroje jsou registrované u FDA a Health Canada, rovně jsou schválené pro prodej v Evropě a Austrálii.

clinicloud 3

CliniCloud přináší do amerických domácností digitální lékařství.

V budoucnosti zakladatelé plánují přidat další funkce do aplikace CliniCloud. Například by mohla upozornit po několika hodinách, aby si uživatel znovu změřil teplotu.

A také Andrew Lin plánuje, že software poskytnou subjektům, jako je Státní zdravotní oddělení, které budou využívat data uživatelů k provádění studií v oblasti veřejného zdraví. Ale to je jen otázka budoucnosti.

„O takové věci můžeme zatím jen přemýšlet. První věc, kterou chceme udělat, je, aby se tato zařízení dostala do co nejvíce domácností,“ dodal závěrem Andrew Lin.

Zdroj / Foto: Mashable

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru