Dnes vyšlo 15 článků

S aplikací Virtuali-Tee se podíváte dovnitř lidského těla

Chtěli jste někdy vidět, jak to vypadá uvnitř lidského těla? Není třeba navštěvovat, stačí si obléknout speciální tričko. Přes aplikaci pak uvidíte vnitřnosti.

Londýnský startup Curiscope v současnou dobu sbírá peníze na Kickstarteru. Shání 2,5 milionu Kč, což není zrovna malá částka. Ale ani jejich nápad není nicotný. Celý systém se skládá z aplikace a speciálního trička.

Tričko vypadá úplně normálně až na netypický obrázek žeber. Nikdo si však nevšimne, že je v obrázku skrytý kód, který může být nasnímán aplikací Virtuali-Tee. Funguje to podobně jako QR kód. Když na obrázek na tričku namíříte fotoaparát, aplikace vám na telefonu promítne vnitřnosti. Tričko zůstává nezměněno.

virtualitee

Projekt jde ale ještě dál. Pokud používáte Google Cardboard, celý zážitek je povýšen na virtuální realitu. Uživatel může cestovat uvnitř těla a sledovat, co se kolem něj děje. Informace ohledně fungování lidského těla dodávali odborníci, profesoři a lékaři.

„Naším cílem je využít technologie pro spojení s vědou,“ popsali zakladatelé Curiscope. „Virtuali-Tee nabízí jedinečnou příležitost vidět zevnitř tělo skutečného člověka.“

Podle cen uvedených na Kickstarteru to vypadá, že jedno tričko přijde na 25 dolarů (600 Kč). V závislosti na tom, kolik peněz se vybere na Kickstarteru, mají autoři v plánu aplikaci rozšířit na více částí těla a přidat například snímač tepové frekvence.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru