Dnes vyšlo 1 článků

S aplikací Smart Matches potrénujete mozek a podpoříte dobrou věc

I v České republice vznikají mobilní aplikace, které slouží k dobrým účelům. Ukázkou je například logická hra zvaná Smart Matches, která trénuje vaši kombinatoriku a představivost. A vedle jejího zábavného charakteru slouží na dobrou věc, neboť peníze získané za její stažení putují české humanitární neziskové organizaci Lékaři bez hranic.

Lékaři bez hranic se musí neustále vypořádávat s těžkými situacemi, například v loňském roce bojovali s nákazou ebola či nešťastným bombardováním nemocnic. Pokud by se této organizaci nedostalo finanční pomoci, tisíce lidí by zůstaly bez lékařské pomoci. Existují různé formy podpory, a to příspěvky, charitativní koncerty, sportovní události či kulturní exhibice. Nicméně charitativní uvažování proniklo také do moderních technologií, o čemž svědčí mobilní aplikace Smart Matches.

unnamed-4

Logická a zábavná hra odesílá automaticky příspěvek za každé stažení organizaci Lékaři bez hranic. Autoři snad chtěli naznačit, že pomáhat druhým může být zábavné a logické.

Smart Matches má k dispozici tři možnosti hraní, a to buď hráč proti telefonu, dva hráči proti sobě, nebo online verze. Vybrat si můžete dokonce obtížnost. Hra má mít globální charakter, a proto je v anglickém jazyce.

Princip hry je naprosto jednoduchý. Uvidíte tři řady sirek, z nichž se střídavě odebírá libovolný počet sirek, vždy to musí být v rámci jedné řady. Prohrává ten, na koho zbyde poslední sirka. Pokud budete hrát online s nějakým jiným hráčem, potom máte na přemýšlení 15 vteřin, než uděláte další tah. Uživatelské prostředí aplikace je přívětivé a intuitivní.

Hra Smart Matches je placená, aby mohla generovat charitativní příspěvek pro Lékaře bez hranic. Hru si lze stáhnout za cenu malého piva. A kdo hraje, ten pomáhá.

unnamed-3

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru