S Androidem na vodu

S Androidem na vodu

Na Google Play se objevila aplikace stvořená pro milovníky raftu, která nabízí velkou škálu funkcí určených pro začátečníky i profesionály. I když je poměrně riskantní brát nějaké mobilní zařízení na vodu určitě se s touto aplikací neztratíte.

Na Google Play nalezneme tisíce aplikací, které se zaměřují na různá témata, ale těch pro vodáky tu moc nenalezneme. Možná vodákům stačí Google Maps nebo Mapy.cz, ale proč nevymyslet rovnou aplikaci určenou přímo milovníkům vody a raftů?

S mapou se nikdy neztratíte

Navigace a plán vaší cesty na jednom místě

S tímto nápadem přišla firma BIOPORT Software Labs, která již v minulosti vymyslela velké množství tématicky zaměřených aplikací (KdeSeKopat). Vznikla tedy aplikace, ve které si samotní uživatelé mohou informace přidávat a upravovat - Zapádluj!. V aplikaci si vodáci mohou i označovat občerstvení, půjčovny nebezpečné úseky, jezy a následně vše ohodnotit dle obtížnosti. V aplikaci nesmí chybět navigace do cíle a možnost procházení plánu vaší cesty včetně vámi označených míst. 

Zapádluj!

Logo aplikace Zapádluj!

Pro začátečníky i profíky

Hlavní skupinou lidí, kteří by měli tuto aplikaci využívat by měli být hlavně vodáci,, kteří se svému koníčku věnují několikrát do roka a hodí se jim sem tam nějaká užitečná informace od profesionálů (zkušených vodáků). Zapádluj! pomůže i profesionálům k rozvíjení jejich zkušeností ve sjížděních různých řek a vod.

Vše pro správné vodáky

Menu v aplikaci Zapádluj

Dobrý nápad! Konečně aplikace pro vodáky, myslím, že je nás už dost s chytrým telefonem… Aplikace je zatím na začátku vývoje, takže některé funkce ještě určitě přibudou. Stejně tak počet bodů je zatím sice malý, ale pro mě osobně je to výzva přispět při mapování. S fungováním jsem zatím žádný problém neměl.

Za vodáky Za vodáky, jež se neštítí vzít na vodu Android bych tomu dal jedničku, skvělý nápad, jen bych možná do budoucna uvítal offline data… Myslím že v dnešní době si už každý může dovolit vyhradit si na svých mnoha GB SD kartách těch 100 – 200 MB na offline data a stačilo by je aktualizovat při připojení na wi-fi.. :-) Proto za mě 4… :-)

Hodnocení uživatelů na Google Play

Pádlujte na mapě

Navigace, přítel pro každého

zdroj: Google Play, foto: sxc.hu

 

Pokud může nějak pomoct ke krásné a inspirativní budoucnosti, tak tím, že o ni bude psát.

Komentáře

Nahoru