Rychlé zjištění spustitelnosti PC hry je možné jedině s online službou Can You Run It

Rychlé zjištění spustitelnosti PC hry je možné jedině s online službou Can You Run It

Počítačové hry jsou stále rozšířenější. Procentuální část 3D her se stále zvyšuje, takže nemůže být sporu o velký zájem ze strany mladých majitelů počítače. Často ale cesta za prvním spuštěním některé 3D hry nemusí být zrovna nejšťastnější. Problémy s kompatibilitou nejsou příjemné, o tom by mohl povídat nejeden hráč. Právě pro ně je zde online služba Can You Run It, díky které není nutné zjišťovat si technické nároky dané hry ani typ hardware ve svém PC. Stačí zadat název hry, služba poté provede analýzu a podá informace o tom, zda je možné daný herní titul na počítači spustit.

Jedinou nutností, pomocí které je možné hardware a software na lokálním počítači analyzovat, je dostupnost Java. Samozřejmostí je instalace ActiveX pluginu. Ten je možné později odinstalovat, aniž by došlo k chybám v aplikaci Java.

Jak postupovat při zjišťování spustitelnosti PC hry?

Nejdůležitější věcí je navštívit webové stránky služby Can You Run It. Dalším krokem je výběr počítačové hry. Buď lze hru najít pomocí abecedního seznamu, ve kterém je obsažena každá hra, kterou má služba v databázi, nebo pomocí integrovaného vyhledávače. Do něj je nutné zadat přesný, nebo alespoň částečný název počítačové hry.

Po dokončení vyhledávání požadované hry stačí použít potvrzovací tlačítko a čekat, než se dokončí analýza hardware a software vašeho počítače. Samotná analýza je prováděna v několika krocích. Mezi jednotlivé kroky patří kontrola procesoru a jeho rychlosti, operační paměti, operačního systému, grafické karty, verze DirectX, zvukové karty, volného místa na disku, DVD-ROM a dalšího.

Pokud jednoduše něco z výbavy hardware nebo software nevyhovuje požadavkům vybrané PC hry, aplikace Can You Run It jej označí jako „FAIL“. V opačném případě volí komentář „PASS“. Tato služba také dokáže poradit v oblasti doporučení nejnovějšího ovladače, ovšem za tento dodatek si budete muset připlatit.

Pro spuštění vyhledávané hry je nutné splňovat minimální požadavky, které vývojáři pro bezproblémový běh stanovili. Občas je ale lepší mít trochu vyspělejší výbavu počítače, než je dáno na zadní straně obalu. Při nejnižší výbavě, která je PC hrou podporována, si samotné hraní neužijete tolik, jako při nejvyšších detailech. Čím lepší hardwarová a softwarová výbava, tím lepší požitek ze hry.

Aplikace Can You Run It je zdarma, dokáže pracovat ve všech internetových prohlížečích včetně Mozilly Firefox, Google Chrome nebo Internetu Explorer. Během několika sekund se zájemci o koupi zajímavé hry dozví, zda je možné na jejich počítači své budoucí virtuální místo spustit. Can You Run It nevyžaduje žádnou registraci.

Pokud tedy máte v úmyslu koupit si počítačovou hru, pro jistotu si zkontrolujte, zda ji na svém počítači budete moci hrát. Webová služba Can You Run It dokáže ušetřit spoustu peněz, ovšem jen v případě, že ji využijete.

Jak kontrolujete dostupnost minimální technické výbavy a spustitelnost PC her vy?

Komentáře

Nahoru