Dnes vyšlo 15 článků

Ryanair jako první nízkonákladová letecká společnost oznámila zdražování

Ryanair jako první nízkonákladová letecká společnost oznámila zdražování

V nedávném rozhovoru pro BBC Michael O’Leary, generální ředitel společnosti Ryanair, prohlásil, že doba letenek za 10 eur skončila a že průměrná cena letenek společnosti Ryanair se zvýší ze 40 na 50 eur, aby se vyrovnala s rychle rostoucími náklady na pohonné hmoty.

V návaznosti na zprávu, že se Michael O’Leary rozhodl zvýšit ceny, nabízí svůj pohled Benedict Bradley, tematický analytik společnosti GlobalData, přední datové a analytické společnosti:

“Nízkonákladové letecké společnosti, jako je Ryanair, umožňují stále většímu počtu lidí cestovat do zahraničí. Zvyšování cen letenek však jen prohloubí současnou krizi životních nákladů a ti, kteří již nyní bojují s problémy, by mohli být z trhu cestování vytlačeni. Pokud jde o tlak na zahraniční cestování, zdá se, že krize životních nákladů bude pokračovat tam, kde pandemie skončila – počet domácích cest vzroste, ale zahraniční cesty budou pod tlakem stovek zrušených letů.

“Zatímco pro některé bude nárůst cen relativně zanedbatelný, jiní budou muset v příštích letech přehodnotit své plány na dovolenou. Víkendové pobyty v zahraničí se mohou stát neproveditelnými, protože lidé budou šetřit peníze, aby zaplatili raketově rostoucí účty za energie. Podle prognózy společnosti GlobalData počet zahraničních cest do Velké Británie do roku 2024 překoná úroveň před zavedením COVID, ale rostoucí ceny letenek to ohrožují. Na dotaz v rámci spotřebitelského průzkumu společnosti GlobalData za 2. čtvrtletí roku 2022 odpovědělo 66 % respondentů ve Velké Británii, že jsou buď velmi, nebo jen mírně znepokojeni dopadem inflace na rozpočet své domácnosti. Cestování může být první věcí, která tyto problémy s životními náklady zmírní.”

Keir Maclean, tematický analytik společnosti GlobalData, nabízí svůj pohled:

“Růst cen letenek je způsoben dramatickým nárůstem nákladů na pohonné hmoty. Od začátku roku 2022 vzrostla cena leteckého paliva o 90 %*. Ryanair je první nízkonákladovou leteckou společností, která veřejně ohlásila konec superlevných letů. Inflace cen paliva se však netýká pouze společnosti Ryanair a povede ke zvýšení režijních nákladů v celém odvětví, což bude mít negativní dopad nejen na společnost Ryanair, ale i na její konkurenty, jako jsou easyJet a Wizz Air. To není dobrá zpráva pro turisty.”

“Vzhledem k tomu, že kratší pobyty ve městech se stávají méně cenově dostupnými, můžeme být svědky posunu směrem k rodinám, které se rozhodnou podniknout méně delších cest, aby snížily své celkové výdaje na letenky.”

 

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru