Dnes vyšlo 15 článků

Tisková zpráva: Růžový slon prošel rebrandingem. Sjednocuje značku pro širší publikum i kvůli expanzi do zahraničí

Tuzemský leader v oblasti prodeje erotických pomůcek, e-shop Ruzovyslon.cz, po dvou letech dokončil rebranding. Hlavním důvodem je větší sjednocení značky, aby byla akceptovatelná pro širší publikum i kvůli jednodušší expanzi do zahraničí.

Přední český prodejce erotických pomůcek Ruzovyslon.cz prošel významným rebrandingem, který zahrnuje úpravy vizuální identity včetně loga i tvorbu nového symbolu, jenž bude společnost využívat v různých podobách. „Na českém trhu se nám daří, proto už expandujeme i na Slovensko nebo do Maďarska a plánujeme další zahraniční expanze. A právě nový symbol bude jakýmsi spojujícím prvkem,“ vysvětluje majitel společnosti Adam Durčák.

Proces rebrandingu začal před dvěma lety nahrazením starého maskota modernější verzí růžového slona. Tím, že společnost opustila starého slona rebranding začal, změnou loga jej pomyslně ukončila. „Cílem Růžového slona je dlouhodobě stát se popularizátorem, demystifikátorem oblasti sexu a intimity, která má svá úskalí. Potřebovali jsme rozšířit publikum, udělat značku akceptovatelnou pro většinovou společnost, což se projevilo i v grafickém provedení,“ popisuje specialista na branding Karel Novotný, který proces rebrandingu externě vytvářel.

V rámci rebrandingu došlo ve vizuálním stylu k drobné změně loga i vizuální identity. V novém logu dominuje písmeno S v růžové barvě, které velmi dobře funguje i jako samostatný symbol. „Místo Ruzovyslon.cz se bude v logu používat Růžový slon. Změna bude rovněž zahrnovat jiný barevný odstín růžové, tzv. malinově růžovou,“ přibližuje konkrétní změny grafický designér Miroslav Kozák, který externě navrhoval nový vizuální styl včetně loga. Redesignu se dočkal i stávající web. „Z původní černo-růžové přecházíme na bílo-růžovou kombinaci. Odstranili jsme z podkladu černou barvu, protože ta bývá často symbolem tabu a my se naopak snažíme tabu v oblasti sexuality bořit. Nahradili jsme ji barvou bílou, výsledná podoba webu bude tedy působit světleji, čistěji a transparentněji,“ uzavírá Kozák.

 

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru