Různé přístupy na Facebook?

Různé přístupy na Facebook?

Facebook umožňuje už delší čas přístup na hlavní stránka pomocí několika možností… Většina je vhodná pro pomalejší internety (Lite Facebook), nebo mobilní telefony (Mobilní Facebook…). Proč bychom těchto možností nevyužili, že?

Osobně používám hlavně home page Facebooku a Lite Facebook. Avšak pokud potřebuji přes mobilní telefon nahrát foto, musím využít aplikace vhodné pro android. Je jich pár, ale každá má své výhody a nevýhody.

Hlavní stránka Facebooku

Prakticky nejpoužívanější přístup na Facebooku. Obsahuje úplně všechny možnosti, které Facebook povoluje. Podle odhadů jej využívá asi 90% lidí. Ani se nedivím, proč se šidit o funkce? Existují však věci, které musí odkázat člena na jiné druhy přístupů, a to třeba pomalý internet, nebo starší počítač.

Lite Facebook

Lehký Facebook je druhá nejpoužívanější možnost Facebooku. Vhodná pro pomalé počítače, nebo internety, či nenáročné uživatele. Tento přístup mám na mobilu nejraději. Obsahuje skoro vše. Mrzí mě však absence nahrávání fotek a videí… Tato verze jí umožňuje, ale na většině HTC nefunguje. Krom klasických komentářů, tlačítek „Líbí se mi“, můžete také přidávat statusy bez štítku „Facebook v mobilu“. Tváří se totiž jako home page Facebooku. Designově je web nenáročný, a tak při rychlosti 56kbs naběhne do 10 sekund a prohlížení ostatních stránek trvá polovinu času. Chybí možnost přidat odkaz, lze jen přes stavové pole, avšak jako typický odkaz se netváří, ve statusu se zobrazí jen odkaz.

Facebook Mobile

Na tuto možnost jsem narazil hned na počátku doby, kdy jsem začínal s Facebookem (2 roky zpátky). Od té doby se nezměnila, stále vypadá stejně a je pro mobilní telefony opravdu nenáročná. Tento přístup je využíván ve spoustě aplikací pro mobilní telefony. Nechybí možnosti přidávání komentářů, nebo tlačítko „Líbí se mi“. Statusy zobrazuje podivně. Zobrazuje totiž jen příspěvky od uživatelů, které přidali status přes no-mobile přístup. Odkazy se statusy přes mobil se zobrazují dohromady. Pokud si, ale přepnete na „Hlavní novinky“, zobrazují se i statusy přes mobil, odkazy však nenaleznete.

Facebook Touch

Určené pro mobilní telefony s dotykovým displayem. Více méně nepoužitelné. Statusy zobrazuje přeházeně, nejspíše pomocí „Nejnovější“, které zobrazují jen ty, o které je zájem, a tak můžete promeškat důležitý status, který má větší informační hodnotu.

Mobilní telefon by vám měl po přístupu na facebook.com automaticky přiřadit přístup pomocí těchto služeb. Pro dotykové telefony Touch, pro obyčejné Mobile. Na Lite Facebook můžete přistupovat po zadání adresy do vašeho mobilního prohlížeče lite.facebook.com.

Pro mobily existuje spoustu aplikací. Používám však telefon s operačním systémem Android, a tak o aplikacích pro ostatní operační systémy nemám přehled.
Pro android bych doporučil aplikace „Facebook for android“ od samotného Facebooku.

Štítky:

S internetem začínal před několika lety jako tvůrce webů. Dnes se živí internetovým marketingem. Podniká na vlastní pěst – práce na volné noze. V 17 letech vlastní několik internetových obchodů a občas přijme nějakou zakázku na výrobu minisite.

Komentáře

Nahoru