Dnes vyšlo 15 článků

Různé druhy sportovního sázení

Různé druhy sportovního sázení

V oblasti sportu se v posledních letech ustálila nejen vysoká herní etika, ale také vysoká profesionalita bezpečného a legálního online sázení. Pro ty, kdo o tomto odvětví ještě moc neví, však může být systém a různé druhy sázení nepřehledné. Zkusíme si v nich tedy udělat jasno, a vy si je následně můžete vyzkoušet třeba s Fortuna promo kód

Běžné

Mezi základní, úplně obyčejnou možnost sázení, patří běžná neboli jednoduchá sázka kurzového sázení. Může se vztahovat buď na na předpokládaný výsledek jednoho zápasu nebo sportovní události. Vyberete si tedy zápas a předpokládaná konečná suma bude násobek sázky dle výše kurzu na daný zápas, pokud se trefíte správně. 

Například, pokud je na zápas kurz 3.0, pak bude vaše výplata násobena třemi. Tedy, vsadíte-li 1 000 korun, dostanete při správném tipu celkem 3 000 korun. 

Expres

Expresní sázení je kombinací běžných sázek, kdy je možné si tipovat nejen na výsledek jednoho zápasu, ale třeba i na několik současně, nebo na kombinaci více faktorů u jednoho zápasu. Často mívají vysoký kurz, protože se výsledky násobí. 

Například si budete chtít vsadit na tři zápasy, v kurzu 2.0 a 2.0, a oba tyto zápasy dopadnou dobře pro vámi zvolený tým. Celkový kurz takovéto sázky tedy bude 8.0 (2 x 2 x 2 = 8). To, co získáte, se tím pádem bude násobit kurzem 8 (a vaše sázka vám bude vyplacena osmkrát). Avšak pozor, pokud byť i jen jediný zápas v sérii nedopadne dobře, celou sázku tím ztratíte. Tím pádem, s každým dalším vsazeným zápasem v sérii se možnost vašeho zisku snižuje, i když by z ní byly o to větší a lákavější konečné částky. 

Systém

Systémová sázka je pak vhodná ke kompenzaci nevýhod expresní sázky. Je totiž kombinací expresních sázek v předem dané velikosti a z předem daného počtu událostí. Přičemž každá kombinace je vypočítána samostatně, jako oddělený expres, takže podáváte sázky na několik událostí specifikovaných velikostí systému (například 2 ze 3, 3 ze 4, aj.). 

V případě, že všechny vámi vsazené utkání dopadnou dobře, bude vaše suma násobena kurzem s koeficientem odpovídajícímu vaší sázce (který je však o něco nižší než u expresu). Nicméně pokud jedna nebo více sázek nevyjde, pořád zůstáváte v plusu, nebo se vám maximálně vrátí část sázky zpět. 

Sázka se pak vypočítává dle kombinace, na kterou jste vsadili. V případě, že vsadíte v systému 2/3 (2 ku 3), budete muset vložit 3 kombinace expresních kombinací. Pokud v systému 3/8 (3 z 8), potřebný počet kombinací bude 56 – ale celková výše sázky bude mnohem vyšší.

Rádi bychom vám nabídli prostor pro vaše tiskové zprávy. Pokud chcete, abychom o vás dali vědět, případně o vaší slevové akci, pořádané konferenci, novém produktu a podobně, můžete nás kontaktovat na emailovou adresu redakce@objevit.cz.

Komentáře

Nahoru