Ruští borci vylezli na nejvyšší budovu v Číně… a bez jištění!

Ruští borci vylezli na nejvyšší budovu v Číně… a bez jištění!

Shanghai Tower, se svými 632 metry, bude po svém otevření druhou největší budovou na světě. Pro turisty to zatím není moc přitažlivá turistická atrakce. To ale neplatí pro tyto 2 borce z Ruska, kteří zažít, jaké to je vidět na celou Šanghaj.

Ať už by PR oddělení Shanghai Tower pracovalo sebelépe, tak by nezvládlo vytvořit lepší reklamu než tito dva ruští odvážlivci, kteří se pořádně oblékli a nezákonně vylezli až na vrchol.

Za 2 dny získali více než 7,5 miliónů zhlédnutí a toto číslo stále roste. Jedná se tak o jedno z nejvirálnějších videí tohoto týdně. A přitom z něj jde docela strach.

b70601ee-bb60-4aee-ba3e-3a427f01bb1d-620x413

Jelikož ještě Shanghai Tower není hotová, tak na úplném vrcholu je postavený jeřáb. Tito dva Rusové, Vitalij RaskalovVadim Machorov, vylezli tedy celkem kolem 650 metrů.

A to bez jakéhokoliv jištění. Byli pouze pořádně oblečeni a na hlavách měli připevněné kamery. A jak je možné, že se jim to povedlo? Jak uvedli na redditu, tak to měli důkladně promyšlené:

Věděli jsme o striktních čínských zákonech, a tak jsme se pečlivě připravovali a vybrali si čínský Nový rok. Během tohoto svátku nebyla ochranka tolik ostražitá a nikdo na stavbě nepracoval. Proplížili jsme se na staveniště v noci, poté jsme 2 hodiny lezli 120 pater a museli jsme spát a poté čekat asi 18 hodin, abychom se dočkali správného počasí.

e6a54120-b202-4ab4-ab93-1accf3340fed-620x413

Samotný výstup začíná až v 1:30, ale přesto vám doporučujeme se podívat na celé video. A pokud možno si video dejte na celou obrazovku. A pozor na nevolnost. V čase 5:08 jsme totiž i my málem omdleli.

 zdroj:theguardian.com

Milovník knížek, počítačových her a anime. Kromě toho si myslí, že člověk by kromě ducha měl rozvíjet i své tělo. Proto se pravidelně věnuje běhání, posilování a několika dalším věcem. Na Objevit.cz vás pravidelně informuje o novinkách z IT.

Komentáře

Nahoru