Dnes vyšlo 15 článků

Russel O´Grady – celebrita s Downovým syndromem

Russel O´Grady – celebrita s Downovým syndromem

 Představa normálního života s Downovým syndromem je pro spoustu lidí nepředstavitelná. Avšak Australan Russel O´Grady je důkazem toho, že i lidé s postižením se mohou jednoduše zařadit do „normálního“ života.

Všechny začátky jsou všude těžké

Russel začal u společnosti McDonald´s pracovat v roce 1986, když mu bylo 18 let. Nyní, o 32 let později je místním hrdinou v Northmead McDonald’s, na západě Sydney.  Tehdy byly začátky těžké a bylo opravdu nezvyklé zaměstnávat člověka s poruchami zdraví.

1544918630212

Jak se k této práci dostal?

S fast-foodem začal spolupracovat v rámci projektu “Podpora práce”, kde měl možnost ukázat, jak je ochoten se učit a přesunout se do řad vyšších pracujících, což mu nakonec zajistilo zaměstnání na plný úvazek.  Stal se miláčkem kolegů a zákazníků, mnoho z nich za ním jezdilo jen proto, aby se s ním setkali naživo. Na ulicích se s ním lidé zdraví, potřásají rukou, dokonce se stal místní celebritou, s kterou se rádi vyfotí.

Důležitá je osobnost

Nebylo lehké se zařadit mezi lidi, Downův syndrom není nemoc, které se člověk zbaví, ale Russel byl tak moc chtivý a ochotný se socializovat, že se mu podařilo užívat si života naplno. Lidé o něm říkají, že je velmi láskyplný, oddaný své práci, kterou bere vážně a je za ni moc vděčný. Díky ní by se nedostal do takové komunity lidí, v jaké právě je.

1544918630212 (1)

Všechno jednou končí

I Russel se držel slovního spojení „v nejlepším se má přestat“, a tak se rozhodl pro ukončení kariéry ve svých 50 letech. Může s hrdostí říct, že po 32 letech odešel jako šťastný muž s Downovým syndromem do důchodu.

Zajímavosti

Downův syndrom je onemocnění postihující 1:1000 dětí a jeho příčinou je 21 chromozóm. Vyznačuje se nízkým tonusem svalů, krátkou postavou, plochým nosním můstkem a vyčnívajícím jazykem. Jedinci s Downovým syndromem mají vyšší riziko některých onemocnění, včetně Alzheimerovy choroby a epilepsie. V těhotenství se provádí screeningové testy, aby se zjistila pravděpodobnost, že dítě bude mít Downův syndrom.

Zdroj text, foto: https://www.theepochtimes.com/mcdonalds-employee-with-down-syndrome-retires-after-32-years-at-same-restaurant_2743222.html

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentáře

Nahoru