Ruský YouTuber byl zatčen za to, že hrál Pokémon GO v kostele

Ruský YouTuber byl uvězněn, protože v kostele chytal Pokémona jménem Poliwag. Aby toho nebylo málo, video zveřejnil na internetu. Toto video, které sdílel Ruslan Sokolovsky na svém kanálu na YouTube, má k dnešnímu dni (6. září 2016) přes 1 milion zhlédnutí. A zároveň by tento případ měl varovat ostatní hráče Pokémon GO, že kvůli lovení digitálních zvířátek na špatných místech se mohou dostat do nemalých problémů.

„Rozhodl jsem se, že chytnu nějaké Pokémony v kostele. Myslím si, že je to bezpečné a není to zákonem zakázáno,“ říká Ruslan Sokolovsky.

pokemon go

Zdroj: Engadget

Poté, co bylo video zveřejněné na YouTube, začala policie YouTubera, jehož kanál má téměř 300 tisíc odběratelů, vyšetřovat. V prohlášení vyšetřovací komise uvedla, že 21letý mladík byl obviněn za podceňování víry a urážku náboženství. Zadržen bude po dobu dvou měsíců s tím, že mu hrozilo až pět let odnětí svobody.

Uživatelé na sociálních sítích se rozhodli bojovat za svobodu YouTubera, a tak začali sdílet příspěvky pod hastagem #FreeSokolovsky. A někteří fanoušci a aktivisté se vydali ke katedrále v Petrohradě, aby protestovali proti zatčení Sokolovskeho.

Celkově používání chytrého telefonu v kostele se počítá jako urážka ruské pravoslavné církve.

Zdroj: Engadget

Každý to rád bez pravopisných chyb.

Komentáře

Nahoru