Rusko zvažuje projekt Hyperloop, který by propojil Moskvu s Petrohradem

„Rusko je technologicky připravené k zahájení tak velkého projektu jako Hyperloop, který se snaží do praxe uvést podnikatel Elon Musk,“ řekl k plánům ruský ministr dopravy Maxim Sokolov v polovině května na tiskové konferenci v jižním ruském městě Soči.

Ekonomický deník RBC uvádí, že podobné dopravní systémy jako Hyperloop by mohly propojit západní a východní část země, stejně tak i severní a jižní část země.

Hyperloop_all_cutaway

Hyperloop, Zdroj: Wikipedia

V rámci první fáze projektu by byla propojená Moskva s Petrohradem, přičemž dráha by měřila asi 650 kilometrů. A pasažéři by se mohli z hlavního města Ruska do Petrohradu dostat za hodinu a deset minut.

„Podle západní cenové politiky by zavedení takového projektu vyšlo na 21 miliard dolarů, zatímco v Rusku by cena neměla přesáhnout 12 až 13 miliard dolarů,“ dodal k plánům Anatolyi Zaitsev z Petrohradské státní dopravní univerzity.

Realizaci projektu by podpořila organizace Gordon Atlantic, která by měla zároveň financovat první fázi projektu. Ruské dráhy tedy zvažují spolupráci s americkou společnost Hyperloop One.

Zdroj / Foto: Venture Beat

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru