Rusko vyhlásilo válku on-line hazardu

Rusko vyhlásilo válku on-line hazardu

V návaznosti na žádost ruské prokuratury aktualizovali ruské úřady internetové databáze a přidali téměř 600 různých webových stránek s hazardní tématikou na neblaze proslulou černou listinu, což někteří považují za první krok velkého zákroku proti on-line hazardním hrám v zemi.

Týká se o standardní postup, který se provádí například při zákroku proti propagaci dětské pornografie či nelegálních drog. Poskytovatelé ruských internetových služeb (ISP) dne 21. března 2014 zablokovali přístup k velkému množství on-line hazardních heren, včetně mezinárodních gigantů jako jsou například PokerStarspartypokerUnibet nebo Titan Poker.

Žádost přišla přímo od státního zastupitelství, řekl zástupce vedoucího ruského federálního telekomunikačního sledovacího systému Maxim Ksenzov, když odpovídal na Twitteru otázkám šéfredaktora ruského zpravodaje TJournal Nikita Lichačeva.

“Akce byla podložena příkazem vydaným v červnu roku 2013,” vysvětlil Kseonzov. “Žalobce však neuvedl, která část stávajícího nařízení vstupuje v platnost.”

Podle Lichačeva může stát za rozhodnutím státu stejné porušování zákonů, které v Rusku regulují hazardní hry, jako v září loňského roku, kdy byl ruskou ISP taktéž zablokován přístup k herně PokerStars.

Avšak i přesto, že ´zakázané´ internetové herny byli umístěny za ruský blacklist, neovlivnilo to jejich fungování a dostupnost pro ruské hráče. Několik uživatelů 2+2 fóra však vyjádřili své názory a obavy ohledně budoucnosti ruského on-line pokeru.

PokerFuse zveřejnil, že hovořil se zástupcem herny PokerStars, který sdělil, že se snaží v Rusku objasnit postavení společnosti a vysvětlil, že to, co se stalo 21. března by nemělo mít vliv na funkčnost herny v zemi.

Níže se nachází vyjádření zástupce herny PokerStars k situaci v Rusku:

Jsme si vědomi situace v Rusku. V tuto chvíli se však nedomníváme, že to změní něco na naší funkčnosti a dále budeme nabízet své služby ruským hráčům. Budeme i nadále pokračovat bez jakýchkoli změn. Naše podmínky a pravidla herny jsou v rámci ruského zákona zcela legální. Opatření přijatá Roskomnadzorem a výsledná opatření nikterak neovlivní hru v naší herně, i když bylo zamezeno přístupu na naše webové stránky PokerStars.com.

Nejasností však zůstává, je-li poslední opatření ruské vlády pouze izolovaným opatřením v rámci politiky v boji proti hazardu v Rusku nebo součást širší operace, která by mohla vážně ohrozit on-line hazardní průmysl v zemi.

Dle interních zdrojů se zdá, že Rusko podporuje spíše druhou výše zmíněnou myšlenku. Rusko totiž v úterý uvedlo, že současný omezení počet hracích domén je jen začátek mnohem širšího zákroku proti on-line hazardním hrám.

Pokud je tato informace pravdivá, několik stovek dalších webových stránek a provozovatelů hazardu už by mohli stát ve frontě na neblaze proslulou černou listinu, kterou Rusko používá, jako prostředníka války proti on-line hazardním hrám v zemi.

Komentáře

Nahoru