Rusko vydá vlastní verzi Pokémon GO. Namísto Pokémonů bude Puškin a další osobnosti

V současné době je mobilní hra s rozšířenou realitou Pokémon GO světový fenomén. Společnost Niantic globální zavádění mobilní hry nyní zpomalila, protože řeší problémy se serverem. Nicméně ruská vláda uvažuje o zákazu či silné regulaci této hry, přičemž tamní nadšenci nepřijdou až tak zkrátka. Vláda totiž schválila jinou mobilní hru s rozšířenou realitou, a to Moscow City Hall, kde hráči budou namísto Pokémonů chytat postavy ruské historie. Zní to zábavně? Ve skutečnosti je to nuda.

Společnost Niantic, která stojí za slavnou hrou Pokémon GO, udělala chybu, že nespustila hru celosvětově. Ale někteří uživatelé Androidu jsou šikovní, stáhli si soubor APK a začali hrát dříve, než byla hra oficiálně spuštěna i v jejich zemi. I v Rusku má Pokémon GO své fanoušky, kteří už chodí po ulicích a hledají digitální zvířátka. To se ruské vládě moc nelíbí.

russiago

Zdroj: Geek

Podle ruských úřadů bude mít Pokémon GO špatné psychologické účinky na obyvatelstvo. V zemi se dokonce šířily poplašné zprávy o tom, že hráčům Pokémon GO by mohlo hrozit až tři roky vězení, pokud budou hrát v blízkosti mezinárodní hranice či vojenské základny. Někteří ruští zákonodárci dokonce prohlásili, že Pokémon GO je spiknutí CIA.

V ruské verzi Pokémon GO budou hráči namísto zábavných japonských kapesních monster chytat osoby, jako jsou Alexander Puškin, Petr Veliký či Ivan Hrozný.

Zdroj: Geek

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru