Rusko má vojáky na Ukrajině! Jeden z nich si tam totiž fotí selfies na Instagram

Rusko má vojáky na Ukrajině! Jeden z nich si tam totiž fotí selfies na Instagram

Když bojujete za ruskou armádu v tajné misi s úkolem destabilizovat vládu sousední země, pravděpodobně byste neměli trávit většinu svého času focením a nahráváním fotek na Instagram. A už vůbec byste je nemuseli umisťovat na mapu. I když možná fotit si selfies není tak špatný nápad. Koneckonců kdyby se vám něco stalo, aspoň po vás zůstanou nějaké vzpomínky.

Jenže tenhle ruský voják si neuvědomil, co způsobí, když své fotky umístí i na mapu. Během minulého týdne nahrál na Instagram spoustu svých krásných autoportrétů. Jenže se díky nim proslavil až moc. Dokonale totiž dokázal to, co jeho země dlouhou dobu popírala: Rusko má vojáky na Ukrajině.

rusky-vojak-1

I na Ukrajině je horko a studený meloun potěší

rusky-vojak-3

Některé Sotkinovy výrazy by se perfektně hodily na meme

Čtyřiadvacetiletý Sanya Sotkin je ruským odborníkem na komunikaci. Na svém účtu na Instagramu @sanya_sotkin má spoustu fotek, které o něm prozrazují, že je vojákem. Na tom by nebylo nic tak zvláštního. Jenže všímaví lidé prostě zpozorovali, že několik z jeho fotek bylo pořízeno v blízkosti ukrajinských měst Krasnaya Talovka a Krasnyj Derkul.

mapa-krasnaya-talovka

Mapa Sotkinových fotek

Stěžuje si, že neví, co na té Ukrajině vůbec dělají

Většina z těchto fotografií byla zveřejněna na začátku července. V jednom z příspěvků, který pochází ze dne 7.7.2014, si stěžuje na svou současnou situaci a naznačuje, že už je u hranic s Ukrajinou:

„Pořád nechápu, co tady děláme, ale musíme nadále bláznivě pokračovat, poslouchat #swedishhousemafia a čekat na nové zprávy z Ukrajiny!“

Je docela dobře možné, že Sotkinova neopatrnost již byla nějak potrestána. Vzhledem k tomu, že je díky šíření na internetu slavný po celém světě, někdo z jeho nadřízených už to určitě zpozoroval. Třeba budou v Rusku tvrdit, že Sotkin lže a na žádné Ukrajině není. Těžko říct. Zatím je ale jeho účet aktivní a fotky tam stále jsou. Ale od konce července už žádné nepřibyly.

rusky-vojak-2

Focení selfies už ale skončilo

Ono to ale stejně téměř nikoho nepřekvapilo. Přestože Rusko celou dobu svorně tvrdilo, že na Ukrajině nikoho nemají, postupně se prostě začaly objevovat důkazy, že je tomu přesně naopak.

Zdroje: Addicting Info, BI

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru