Rusko chce, aby Apple a Google odstranili LinkedIn z jejich obchodů

Uživatelé chytrých telefonů v Rusku si už nemohou stáhnout aplikaci LinkedIn na iPhone či Android zařízení. Společnosti Google a Apple žádosti ruských orgánů vyhověly.

Žádost o odstranění aplikací z obchodů App Store a Google Play přichází několik týdnů poté, co tamní soud zablokoval webovou verzi profesní sociální sítě. Ta totiž opovrhovala tamními zákony, které vyžadují, aby firmy připojené k internetu ukládaly údaje o občanech.

linkedin

Zdroj: LinkedIn

Apple a Google jsou silnými zastánci politiky otevřeného internetu a svobodného projevu, ale nyní jsou požádáni o odstranění aplikace z jejich tamních obchodů.

Přímé blokování webových stránek je prováděno ze strany Číny, Ruska a Turecka už dlouhá léta. Stále častěji se například technologické firmy ze Spojených států amerických setkávají s tím, že jejich stránky jsou v Číně blokovány kvůli pravidlům o cenzuře. I Facebook nyní pracuje na nástroji pro cenzurování, aby mohl být dostupný i v Číně, kde je momentálně spolu s Twitterem a Googlem blokován.

LinkedIn, který je nyní vlastněn společností Microsoft, řekl, že byl zklamán z rozhodnutí ruských regulačních orgánů.

Apple potvrdil, že byl asi před měsícem požádán, aby aplikaci LinkedIn v Rusku odstranil. Google nepotvrdil, že odstranil LinkedIn v Rusku, ale řekl, že respektuje zákony v jednotlivých zemích.

Tato akce přišla ve chvíli, kdy jsou napjaté vztahy mezi Ruskem a USA kvůli kybernetickým útokům. Rusko bylo totiž obviněno z nabourávání se do amerických účtů, včetně demokratického národního výboru, aby ovlivnilo výsledky prezidentských voleb.

Zdroj: The New York Times

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru