Dnes vyšlo 15 článků

Megainvestice na Krymu. Vyroste tam druhé Silicon Valley?

Rusko plánuje do roku 2020 vybudovat své vlastní obdobu Silicon Valley. Projekt, který dostal název „Digital Valley of Crimea“, byl představen na ekonomickém fóru na Jaltě a očekává celkové příjmy ve výši  více než 1 miliardy dolarů v pěti letech.

Na Krymu vznikne v příštích pěti letech ruská obdoba Silicon Valley. Projekt, který byl představen na ekonomickém fóru na Jaltě, očekává celkové příjmy, které převýší 1 miliardu dolarů za pět let.

„Do roku 2020 bude kumulativní příjem podniků v rámci Digital Valley na Krymu dosahovat výše 60 milionů rublů (asi 1,2 miliardy dolarů) a bude zde vytvořeno zhruba 17 000 kvalifikovaných pracovních míst“, tvrdí tajemník skupiny pracující na projektu, Evgeny Babayan.

9444495939_becb18a33a_z

zdroj: flickr.com

Odborníci z různých zemí

Hlavní vědecká a technická základna bude fungovat v rámci Krymské a Sevastopolské státní univerzity. Projekt si klade za cíl sdružovat odborníky z Ruska, ale i z jiných zemí včetně Ukrajiny, řekl náměstek ministra pro Krym”, Andrey Sokolov. Dále Sokolov dodává, že projekt uvítá jakékoliv investory, i ty evropské.

Sankce od EU a USA

city-517510_1280

zdroj: pixabay.com

V roce 2014 byla na Krym Evropskou unií a USA uvalena sankce po znovupřipojení k Rusku. Západ zakázal svým firmám investovat do krymské ekonomiky, včetně nákupu nemovitostí a rozvoje infrastruktury v tomto regionu. Vývoz zboží se též stal obětí zmíněných omezení.

Myšlenka vytvořit v Rusku Silicon Valley byla poprvé navržena hlavou Krymské republiky, Sergeyem Aksenovem, a to v srpnu 2014. Krymské úřady ohlásily, že již bylo vybráno území o velikosti 57 hektarů, které se nachází nedaleko města Simferopol.

Zdroj/foto: rt.com, flickr.com

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru