Ruská olympiáda: Všechna komunikace bude monitorována

Ruská olympiáda: Všechna komunikace bude monitorována

Již bylo známé, že Ruská vláda má v plánu kontrolovat komunikaci během zimních olympijských her v Soči. Nicméně investigativní novináři z Guardian zjistili, že ruská vláda již podnikla kroky, aby při olympiádě mohla být plně napojena na všechny telefonní i internetové linky.

Dokonce použitím Sormu, což je ruský systém pro přerušení telefonní a internetové komunikace, půjde jednoduše filtrovat komunikaci a najít, „co je třeba.“ Systém Sorm je již v Rusku rozšířen, ale až nyní je mu věnována pozornost.

Po USA tedy vychází na světlo i nekalé praktiky u Rusů. Nicméně (teoreticky) USA má jasné zákony, které určují, kdy a jak se může s takovými daty manipulovat. Rusové nic takového nemají.

Na olympiádě bude totiž velké množství cizinců. Americká vláda dokonce již dříve v tomto roce doporučila svým občanům:

Cestovatelé byznysmeni by si měli dát pozor, protože jejich obchodní tajemství, pozice při vyjednávání a další citlivé informace mohou být vyšpehovány a poslány konkurenci anebo Ruským právním složkám.

Dokument dále radí cestovatelům jak se vyhnout špehování, včetně vyjmutí baterky z mobilu, pokud právě není používán. Nicméně dá se doopravdy věřit dokumentům státu, který stále prochází kauzou okolo sledovacího programu Prism?

 

Zdroj: techcrunch.com, theguardian.com

Milovník knížek, počítačových her a anime. Kromě toho si myslí, že člověk by kromě ducha měl rozvíjet i své tělo. Proto se pravidelně věnuje běhání, posilování a několika dalším věcem. Na Objevit.cz vás pravidelně informuje o novinkách z IT.

Komentáře

Nahoru