Ruská odpověď na duhové profilovky na Facebooku

Taky se váš Facebook změnil v duhu? Ano, to, že v USA povolili sňatek lidem stejného pohlaví je určitě dobrý důvod, abychom si v Evropě dávali duhové profilovky. A my si je opravdu dáváme. Dokazuje to rovněž to, že jeden z našich nejčtenějších článků poslední doby je návod, jak si na Facebooku nastavit duhovou profilovku. Ano, to my jsme ti škůdci, co lidem radí, jak na to. 🙂

Někteří konzervativní Rusové proti duhovým fotkám vystupují dost ostře. Dávají jasně najevo, co si o tom myslí, a svou profilovku ladí do barev vlajky své země: bílé, modré a červené.

Začal s tím Oleg Chulakov, který vytvořil aplikaci flag.im. Jednoduše do ní nahrajete fotku a ona vám na ni přidá barvy ruské vlajky. Následně ji lze stáhnout do počítače. Nechybí ani integrace s Facebookem a ruskou sociální sítí V kontakte.

russia_trollface

Vyrobit si ruskou profilovku je snadné

Chulakov však dodal, že to neudělal z důvodu odporu k LGBT a příznivcům manželství stejného pohlaví. „Nejsme proti nikomu,“ napsal.

russia_flag

Ale někteří lidé pochopitelně proti někomu jsou.

„Rusko jako země tohle nebude tolerovat a zahájilo odpověď – stále více a více uživatelů si mění své avatary na ruskou trikoloru,“ napsala Anya Enikeeva ke své fotce s barvami ruské vlajky. „Apeluji na všechny zúčastněné, vraťte duhu dětem!“

Komentáře

Nahoru