Rus má v ruce implantovaný čip z karty na MHD

Ráno jsme všichni rádi za každou minutu v posteli navíc. Ale kdo z vás by udělal tohle? Ruský inženýr Vlad Zajcev si kvůli úspoře času nechal implantovat pod kůži NFC čipy ze svých dvou karet na hromadnou dopravu a na vstup do kanceláře. Není nám úplně jasné, v čem mu to tak pomohlo, ale v současné době ho to spíš zdržuje. Čip totiž moc nefunguje.

Zajcev vzal obě karty a rozpustil je v acetonu, aby z nich získal jen malé čipy. Ty pak pokryl křemíkem, aby mu v těle neškodily, a následně byly umístěny do ruky.  Byl to složitý proces, musel přemlouvat několik doktorů a dodnes zůstává tajemstvím, kdo operaci nakonec provedl.

silikon

Čip obalený v silikonu

chip-man

Sem si nechal Zajcev čip implantovat

karta

Zůstala mu docela velká jizva

„Hlavně jsem chtěl vědět, jaké to je mít čip pod kůží. Otevírá to celou řadu možností a myslím, že každý, kdo to zkusí, rychle pochopí, co mám na mysli,“ vysvětlil Zajcev.

Čip nefunguje tak, jak bylo v plánu

Ne všechny turnikety na čip reagují, takže někdy jich musí oběhnout několik, než se dostane do prostor metra. Navíc občas se čip pod kůží trochu pohne, takže je potřeba najít to správné místo.

Zajcev ale přesto tvrdí, že je to perfektní řešení, jak neztratit drahou sezónní jízdenku, a má v plánu si do druhé ruky nechat implantovat čip z kreditní karty.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru