Dnes vyšlo 15 článků

Rumunský gang bral dotace na krávy z Farmville

Rumunský gang bral dotace na krávy z Farmville

Gang rumunských nadšenců do Farmville tvrdí, že si nikdy neuvědomili, že vládní finanční prostředky určené na zemědělství by měly být používány na skutečná a opravdová zvířata a ne na falešné krávy z Facebooku. Jejich imaginární kravičky si přece zaslouží stejné zacházení jako ostatní zvířata, která dávají mléko!

Ukazuje se, že Farmville dokáže i něco jiného než vás otravovat pokaždé, když se přihlásíte na Facebook.

Ošidili vládní orgány jedním z nejstarších podvodů, které umožňuje byrokracie. Tvrdili, že mají 8 farem, na kterých chovají celkem 1860 krav. Na tyto krávy pak brali po dobu tří let dotace ve výši téměř $163 (3300 Kč) za krávu. Skutečně je chovali, ale mělo to jeden háček. Bylo to pouze virtuálně na Farmville…

Případ jde k soudu

Na podvod se přišlo v srpnu letošního roku. Místní instituce totiž zastavila přísun finančních prostředků, gangu se to nelíbilo, a tak na sebe upoutal pozornost. Parta osmi kluků si dokonce dovolila vzít věci do vlastních rukou a vládu žalovat. Mají v ruce silnou kartu. Prohlašují, že přece nikdy netvrdili, že jsou jejich krávy skutečné. A přesto dotace dostali.

Přesně takové krávy gang chová.

Přesně takové krávy gang chová.

Přijde vám to směšné? Ale kdepak. S tím, jak jsou východoevropské země přesné (tedy spíše nepřesné) v definicích svých právních předpisů, má Farmville gang dost velkou šanci případ vyhrát.

Farmville je v současné době jednou z pěti nejoblíbenějších her na sociálních sítích. Budí lidi i v noci, jen aby nakrmili svůj dobytek nebo se postarali o svou zeleninu. S nadměrným hraním Farmville přichází však i stinné stránky – příkladem může být dvanáctiletý chlapec, který utratil $1600 za virtuální hospodářské potřeby. V poslední době Farmville ztratil na oblibě, v současnou chvíli se zdá být na Facebooku jedničkou Candy Crush Saga.

Zdroje: Softpedia, Sickchirpse 

Komentáře

Nahoru