Dnes vyšlo 15 článků

13letý chlapec ručně šije motýlky a už si vydělal na 200 tisíc dolarů

V současné době existuje spousta mladých podnikatelů, kteří udělali se svými unikátními, byť jednoduchými nápady díru do světa. Devítiletý Evan vydělává milion dolarů ročně natáčením videí na YouTube. V následujících řádcích budeme mluvit o třináctiletém chlapci, který si vydělává ručním šitím motýlků. Jmenuje se Moziah Bridges a na jeho konto mu přibylo už na 200 tisíc dolarů.

Moziah se od útlého věku zajímá o pánské doplňky, jako jsou kravaty a motýlci. A kdo ho k tomuto druhu zboží vedl? Babička. V devíti letech ho naučila, že muž by se měl oblékat reprezentativně a na úrovni. Usedli společně za šicí stroj a najednou měl chlapec svou budoucnost před sebou. Nejprve vyrobil pár kusů kravat a motýlků, které prodal svým kamarádům a přes internet. Po několika letech se rozhodl, že vyrobí dva tisíce kusů. Během chvilky je prodal a najednou měl k dispozici 55 tisíc dolarů. A to je dostatečně motivující, nemyslíte?

mos-bows-2

Moziah se svým investorem

Moziah toužil založit společnost, která by se specializovala na produkci mužských doplňků. Nicméně kvůli nedostatečnému kapitálu se přihlásil do soutěže americké reality show Shark Tank. Zde podnikatelé prezentují své podnikatelské záměry investorům. A pokud podnikatel svým nápadem zaujme, může získat sponzora. Tehdy jedenáctiletý Moziah zaujal investora Daymonda Johna. Investor se rozhodl pozvat chlapce do New Yorku na týden módy, kde na vlastní oči zhlédl procesy a chod módního průmyslu. Hlavní důvod jeho návštěvy bylo, aby se dostal do povědomí silných osobností v módním průmyslu, které by mohly zapříčinit vzestup a úspěch mladého chlapce.

Foto: mosbowsmemphis.com

Mo’s Bows je firma třináctiletého chlapce

Chlapec se stal hostem jedné televizní talkshow, kde čelil mnoha otázkám na tělo. Jakmile se Moziah se svým mentorem vracel na hotel, Daymond měl telefonát se společností Neiman Marcus Group. Sama ředitelka této firmy zaměřující se na luxusní oblečení, doplňky a nábytek se Daymondovi ozvala kvůli tehdy dvanáctiletému Moziahovi.

9780882412_a00a1e336d_o

Vyráběl různé motýlky.

V současné době Moziah vede vlastní společnost Mo’s Bows, která má licenční smlouvu s firmou Neiman Marcus Group a značkou Cole Haan. Od televizní talkshaw Moziah stihl vydělat na 200 tisíc dolarů prodejem svých doplňků. Aktuálně zaměstnává sedm pracovníků, ale brzy bude muset pracovní tým rozšířit.

Žije trochu jiný život než spousta jeho vrstevníků. Ráno vstane do školy, jakmile se vrátí domů, napíše úkoly a potom vstupuje do podnikatelského světa.

9781051335_bf7d4a5880_b

Mladý Moziah

Zdroj / Foto: Entrepreneur, Business Insider

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru