Dnes vyšlo 15 článků

Rozšíření pro Gmail zakazuje ženám se příliš často omlouvat

Existují výzkumy na to, že ženy se omlouvají častěji než muži. Dokonce ve svých pracovních e-mailech bývají opatrnější a nejistější. Své nápady a názory se snaží prosazovat pomalu, případně se hned omluví za hloupý návrh. To by se teď mělo změnit.

Trochu feministická vývojářská firma Cyrus Innovation vytvořila plugin do Gmailu, který umí sledovat, jak často se omlouváte. Jmenuje se Just Not Sorry a automaticky vás upozorní, když napíšete něco nevhodného. Navíc vám vysvětlí, co jste zrovna napsali špatně.

Vezměme si příklad, kdy píšete e-mail svému šéfovi a chcete mu sdělit inovativní nápad. Větu začnete slovy: „Nejsem žádný odborník, ale…“ V tu chvíli vás rozšíření upozorní, že tohle vyjádření váš nápad okamžitě snižuje a ukazuje nedostatek sebevědomí.

president

Proč jen pro ženy?

Ženy mají nižší práh toho, co považují za útočné chování, a proto se častěji omlouvají. Teoreticky za to ani nemohou.

„Pokusila jsem se používat rozšíření pro Chrome, ale vedlo to jen k tomu, že jsem chtěla praštit notebookem o zeď a křičet: `Neříkejte mi, co mám dělat!`,“ popsala Mary Emily O’Hara, která rozšíření vyzkoušela na vlastní kůži.

Mimochodem plugin si pochopitelně mohou stáhnout i muži. Funguje jen na angličtinu.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru