Rozlučte se s emailovou adresou @facebook.com

Rozlučte se s emailovou adresou @facebook.com

Také máte emailovou adresu ve tvaru neco@facebook.com? Pokud ano, dalo by se říci, že jste výjimeční. Patříte totiž k té trošce uživatelů, kteří tuto možnost využili. A snažte se své výjimečnosti nabažit co nejvíce, dokud to jde. Vzhledem k nezájmu uživatelů totiž Facebook tyto emaily ruší.

Facebook posílá svoji emailovou službu do důchodu. Začal uživatelům oznamovat, že všechny emaily zaslané na jejich adresu @facebook.com budou brzy přesměrovávány na jejich primární emailovou adresu, kterou mají u účtu nastavenou.

„Většina lidí svoji @facebook.com emailovou adresu stejně ani nepoužívala,“ uvedl mluvčí Facebooku, který konec služby potvrdil.

Velkolepý začátek

Facebook zahájil svou emailovou službu v listopadu 2010. Tenkrát si myslel, že bude fajn, když si na jednom místě budete moci přečíst své emaily i zprávy. Avšak ono to asi není zase až tolik fajn, když se vám mezi zprávy od nejlepších přátel míchají bankovní výpisy. Možná se služba neujala i proto, že se Facebooku nikdy nepodařilo vytvořit hezké emailové rozhraní. Chyběly takové základní možnosti jako skrytá kopie či předmět.

Funkce vlastního emailu způsobovala vlastně jenom problémy. V červnu 2012 začal Facebook zobrazovat na profilu pouze emailové adresy @facebook.com. Mělo to navrátit uživatelům trochu soukromí. Výsledek byla ale úplně jiný. Lidé si mysleli, že Facebook upřednostňuje svou vlastní emailovou službu před ostatními.

facebook-mail

Teď už je tedy definitivní konec. Facebook svým uživatelům pomalu rozesílá upozornění a během pár týdnů by se emailové adresy @facebook.com měli zbavit všichni. Tedy ne tak docela zbavit. Ona bude fungovat. Ale emaily z ní se vám budou přeposílat na jiný emailový účetPouze pokud si zvolíte druhou možnost, můžete se od služby odtrhnout úplně. Stačí si vypnout přesměrování pošty.

Zdroje: The Verge, Tech Crunch, All Facebook, obrázek: Mashable

Komentáře

Nahoru