Rozbory vody v Ostravě, snadno a rychle

Pravidelné testování vody v akreditovaných laboratořích je jediný způsob, jak mít stoprocentní přehled o kvalitě vody. V potrubí se mohou množit nejrůznější patogenní bakterie, například druh Legionella pneumophila, který způsobuje takzvanou legionářskou nemoc. Rozbor vody je vhodné provést i v případě, kdy dochází ke stavebním úpravám v blízkosti vodního zdroje. Pokud to situace vyžaduje, výsledky rozboru vody v Ostravě lze mít i do 24 hodin. Standardně dostanete přehledně zpracovaný výsledek analýzy do svých rukou v rozmezí 7-10 dnů.  

Vyzvedněte si vzorkovnici k rozboru vody přímo v Ostravě

Aspoň trochu zručný člověk zvládne provést odběr vody samostatně. Stačí si vyzvednout speciální vzorkovnici určenou k rozboru vody na nejbližším kontaktním místě, v Ostravě například na adrese Vratimovská 11, a řídit se podrobným návodem. Celý proces je velice snadný, takže se nemusíte ničeho obávat.

Existuje však i alternativa pro pohodlné klienty. Stačí zvednout telefon a zavolat na příslušnou pobočku. Pracovníci klientského servisu nabídnou nejvhodnější řešení, vyšlou na smluvené místo proškolené zaměstnance, kteří odeberou vzorky vody, v akreditované laboratoři dojde za pomocí nejmodernějších technologií k analýze vody, následně odborníci zpracují výsledky a informují klienta o kvalitě vody. V případě, že se v analýze projeví nějaké nedostatky v kvalitě vody, budou klientovi navrženy kroky, které povedou k odstranění závadnosti.

Jaký rozbor vody zvolit?

Jestli si nejste jistí, jaký rozbor vody zvolit, nejlépe uděláte, když kontaktujete nejbližší pobočku akreditované laboratoře a sdělíte své potřeby. Důvodů, proč testovat vodu je hned několik. Soukromé osoby i firmy mohou využívat pravidelné testování vody, aby měli jistotu o kvalitě vody. Někdy se vyplatí jednorázový rozbor vody, třeba v případě, kdy dojde k záplavám a existuje potenciální šance, že se do studny, či jiného zdroje pitné vody, dostaly nebezpečné chemikálie z přilehlých polí.

Pravidelné kontroly mohou být v některých situacích vyžadovány i ze zákona. Povinnost provádění rozborů vody je zanesena v legislativě, konkrétně ve vyhláškách 252/2004 Sb., 254/2001 Sb., 428/2001 Sb. a jejich přílohách. Neorientujete se v legislativě? Kontaktujte nejbližší pobočku akreditované laboratoře, kde vám poradí, jaký rozbor vody zvolit, aby vyhovoval zákonem stanoveným požadavkům.

A jaké všechny rozbory vody existují? Je jich opravdu hodně. Namátkou. Mikrobiologický rozbor bazénové vody, chemický rozbor bazénové vody, souhrnný rozbor bazénové vody, rozbor odpadních vod, základní orientační rozbor, radiometrické testování radon 222. Žádná kolaudace se neobejde bez kráceného rozboru vody. Jestli potřebujete komunikovat s úřady, budete muset pravděpodobně provést i úplný rozbor vody. Rozborů existuje mnohem víc. Dokonce si dle vlastních potřeb lze domluvit i individuální testování vody.

Testovat vodu se vyplatí, i když to není dané zákonem. Je to tekutina, se kterou se každý člověk dostává do kontaktu denně. A to nejen k pití, ale i k mnoha dalším činnostem.

Komentáře

Nahoru